Infospravy.sk Infospravy.sk

Milý, no aj smutný krátky animovaný film v sebe ukrýva viacero životných múdrostí
zdroj: video

Milý, no aj smutný krátky animovaný film v sebe ukrýva viacero životných múdrostí

Geri’s Game je krátky animovaný film od spoločnosti Pixar, ktorého autor je český animátor Jan Pinkava. Za tento počin si dokonca odniesol aj Oscara. Podarilo sa mu totiž na osude jednej jedinej postavy vykresliť viacero životných situácií.

Je to príbeh starého muža, ktorý hrá šach sám proti sebe. Súperia o protézu. Tento moment vyzerá naozaj komicky. No za rozdovejnou osobou treba hľadať viacero významov. Na jednej strane hrá Geri, ktorý používa na porazenie svojho súpera svoj talent, na druhej strane hrá Geri, ktorý proti súperovi využíva kreatívne riešenia. Autor tým chcel povedať, že niekedy nám v živote nestačí len talent, ale musíme na sebe makať, pretože občas to dopadne tak, že kreatívni a prispôsobiví ľudia sú v živote úspešnejší.

Rovnako sa autor snaží poukázať nato, čo ľudí vedie k súťaživému správaniu v reálnom živote. Je to motivácia. Jeden Geri súťaží preto, aby získal protézu len ako svoju trofej a druhý Geri súťaží preto, aby získal protézu, pretože ju naozaj potrebuje.

Pri filme o osude starčeka však môžeme vidieť aj smutnú skutočnosť dnešnej doby, a to že starí ľudia ostávajú sami. Často sú odkázaní iba na seba, bez spoločnosti svojich blízkych.youtube.com

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame