Infospravy.sk Infospravy.sk

Ako sa Bratislava za pár minút premenila na jednu veľkú plaváreň...
zdroj: facebook.com

Ako sa Bratislava za pár minút premenila na jednu veľkú plaváreň...

Už počas dňa meteorológovia vystríhali západné Slovensko pred silnými búrkami sprevádzanými prívalom dažďom. A tak sa aj stalo. Búrka a silný prívalový dážď v hlavnom meste skomplikovali dopravu, zaplavilo niekoľko ulíc a komplikácie malo aj veľké obchodné centrum. Voda sa dostala do garáží, aj obchodov.

Problém s vodou bolo cítiť skutočne všade. Búrka v hlavnom meste na dve hodiny sťažila aj prevádzku na bratislavskom letisku. Stredajšia búrka ochromila i cestnú a koľajovú dopravu v hlavnom meste, viaceré ulice a podjazdy boli zaplavené. Stanica Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) na bratislavskej Kolibe zaznamenala do podvečera až 45 mm zrážok.

Zatopilo aj nemocnicu v Ružinove. Akútnych pacientov odvážali mimo priestorov nemocnice. Postarali sa o nich v Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB). Pre TASR to potvrdila hovorkyňa zariadenia Eva Kliská.

V Bratislavskom a Trnavskom kraji zasahovali hasiči do nočných hodín 330-krát

Viac ako 330 zásahov mali hasiči do nočných hodín v Bratislavskom a Trnavskom kraji, a to v súvislosti so stredajším (6.6.) prívalovým dažďom. V Bratislavskom kraji bolo zaznamenaných 200 udalostí, z toho 180 v hlavnom meste. V Trnavskom kraji zasahovali hasiči najčastejšie v Dunajskej Strede, kde sa počet výjazdov priblížil k stovke.   

Od 13. hod. bolo na operačné stredisko prijatých viac ako 990 hovorov v rámci SR (z toho viac ako 630 v Bratislavskom kraji).

facebook.com/shmu.sk
facebook.com/shmu.sk
facebook.com/hyri3000
facebook.com/hyri3000
facebook.com/hyri3000
TASR/AP
TASR/AP
TASR/AP
TASR/AP
TASR/AP
TASR/AP
TASR/AP
TASR/AP

Najnovšie z kategórie: Slovensko

Pozri viac

Odporúčame