Infospravy.sk Infospravy.sk

V Bratislave bude prvý útulok pre týrané hospodárske zvieratá
zdroj: endpigpain.eu

V Bratislave bude prvý útulok pre týrané hospodárske zvieratá

Dá sa povedať, že každý jeden deň čítame o týraní zvierat a vidíme aj konkrétne prípady, kedy ľudia pristupujú nehumánne k živým tvorom. Niektorým ľuďom to však ľahostajné nie je a snažia sa týraným zvieratám pomôcť. Netreba však zabúdať na to, že týraním neprechádzajú len "domáci miláčikovia", ale aj hospodárske zvieratá. Práve tie zažívajú muky, o akých sa nám ani nesníva.

Aj tieto zvieratká si zaslúžia svoje miesto oddychu, ak sa im podarí prežiť. Potrebujú svoj priestor na život a veterinárnu starostlivosť, ktorej sa im nedostalo. Sloboda zvierat sa preto rozhodla pre pekný projekt- zriaďuje záchrannú stanicu pre týrané hospodárske zvieratká. 

"V bratislavskom útulku na Poliankach práve dokončujeme stavbu výbehu pre hospodárske zvieratá. Bude slúžiť ako dočasné útočisko pre týrané či zanedbávané zvieratá, kým pre ne nenájdeme plnohodnotný domov. Na Slovensku máme dlhodobo problém s umiestnením hospodárskych zvierat odobratých zo zlých podmienok, zabehnutá záchranná stanica tu veľmi chýba. Naša spoločnosť je na hospodárskych zvieratách závislá dlhé roky, no nášho súcitu sa im často nedostáva. Touto cestou chceme dať aspoň niektorým druhú šancu. Prvými obyvateľmi výbehu budú dvaja zachránení capkovia," píše sa na ich facebookovom profile. 

facebook.com/SlobodaZvierat.sk
facebook.com/SlobodaZvierat.skfacebook.com

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame