Infospravy.sk Infospravy.sk

Peru pocestuje do Ruska aj s kapitánom Guerrerom, súd mu odložil dištanc
zdroj: TASR/AP

Peru pocestuje do Ruska aj s kapitánom Guerrerom, súd mu odložil dištanc

Švajčiarsky najvyšší súd rozhodol vo štvrtok, že futbalista Paolo Guerrero smie hrať v drese Peru na MS Rusku. Reprezentačnému kapitánovi pre doping zakázal štart Športový arbitrážny súd (CAS) v Lausanne, podľa ktorého dostal dištanc na štrnásť mesiacov. Najvyšší súd však odložil začiatok trestu.

Guerrero mal v októbri 2017 po zápase kvalifikácie MS 2018 na pôde Argentíny pozitívny test na benzoylekgonín, čo je metabolit kokaínu. Tvrdil, že len užil kontaminovaný čaj a nesnažil sa o zvýšenie výkonnosti. CAS vyhovel žiadosti Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) o dištanc na štrnásť mesiacov, vo štvrtok však uviedol, že nebude protestovať proti verdiktu Švajčiarskeho najvyššieho súdu.

Do prípadu sa zaangažoval aj prezident Peru Martin Vizcarra. Ten žiadal predstaviteľov krajiny, aby pomohli pri snahe o zrušenie dopingového trestu pre kapitána reprezentácie. Tréner národného tímu Ricardo Gareca už zverejnil konečnú 23-člennú nomináciu, čas na odovzdanie je však až do 4. júna a Guerrero sa môže dostať do kádra.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Futbal

Pozri viac