Infospravy.sk Infospravy.sk

Dojímavé video, na ktorom gorila objíma a bozkáva svoje novonarodené mláďatko. Pozerali si ho už milióny ľudí po celom svete
zdroj: video

Dojímavé video, na ktorom gorila objíma a bozkáva svoje novonarodené mláďatko. Pozerali si ho už milióny ľudí po celom svete

Národná zoologická záhrada vo Washingtone, D.C., sa teší každému jednému prírastku. Mama Calaya porodila svojho prvého syna, ktorý dostal meno Moke.

ZOO sa z nového prírastku veľmi tešila, hlavne preto, že sa im celý okamih pôrodu podarilo zachytiť na video. Najkrajší moment však nastal tesne po pôrode, kedy sa jasne ukázalo, že gorily sú naozaj blízke nám ľuďom. Video totiž ukazuje naozaj starostlivú matku, ktorá objíma a bozkáva svoje novorodeniatko. Skutočne dojímavé video už zdieľali desaťtisícky ľudí na internete. Video z Národnej ZOO, ktoré ukazuje prvú interakciu medzi matkou gorilou a jej novorodencom, sa stalo okamžite virálnym.

„Cieľom celého nášho tímu bolo pripraviť Calayu na príchod dieťatka čo najlepšie, vzhľadom na to, že sa matkou stala prvýkrát. Vyžadovalo si to veľkú trpezlivosť a odhodlanie zo strany môjho tímu a som na nich aj na Calayu veľmi pyšná. Narodenie tejto gorily je veľmi zvláštne a významné nielen pre našu zoologickú záhradu, ale aj pre tento kriticky ohrozený druh ako celok,“ uviedla vo vyhlásení na internetovej stránke Národnej ZOO Meredith Bastian, kurátorka primátov.

Na tomto video vidieť spomínaný celú pôrod mláďatka.

A takto spokojne si matka Calaya teraz nažíva so svojím novorodeniatkom. facebook.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac