Infospravy.sk Infospravy.sk

Tibor GAŠPAR OSTÁVA vo funkcii prezidenta policajného zboru. DRUCKER odstupuje!
zdroj: TASR

Tibor GAŠPAR OSTÁVA vo funkcii prezidenta policajného zboru. DRUCKER odstupuje!

Stolička pod prezidentom policajného zboru Slovenskej republiky sa nakoniec nezlomila. Nový minister vnútra Tomáš Drucker to dnes oznámil na tlačovej konferencii.

Ľudia celé týždne žiadali v uliciach hlavu šéfa polície, no sila ľudu podľa Druckera nie je dôvodom na jeho odvolanie. "Tvrdé odvolanie Tibora Gašpara nie je správne."

Viac šokujúca bola správa o odchode ministra vnútra. Tomáš Drucker (nominant Smeru-SD) teda odstupuje z funkcie ministra vnútra. Po tom, ako minister odstúpi sa vráti do svojho civilného života. 

"Žiadalo sa odo mňa, aby som dokázal znížiť túto polarizáciu, aby som odvolal Tibora Gašpara. Ale ja si chcem zachovať svoju integritu. Ak si myslím, že tvrdé odvolanie Tibora Gašpara nie je správne, tak pokiaľ ja mám vytvárať istú polarizáciu namiesto jej uvoľnenia, si myslím, že za týchto okolností nemám ďalej právo zotrvávať v pozícii ministra vnútra. Preto som sa rozhodol, že podám do rúk pána prezidenta rezignáciu na svoju funkciu," oznámil Drucker. Drucker nastúpil do funkcie ministra vnútra po Robertovi Kaliňákovi pred mesiacom a vzal si čas na rozhodnutie o Gašparovej budúcnosti. 

Gašparov odchod žiadajú ľudia na protestoch, opozícia aj prezident SR Andrej Kiska. Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) považuje Gašpara za profesionála, ale avizoval, že bude rešpektovať rozhodnutie ministra.

Prezidenta o svojom rozhodnutí ešte neinformoval. O jeho rozhodnutí oboznámil premiéra, ktorý nebol spokojný s jeho voľbou. 

Na snímke protestné zhromaždenie Za slušné Slovensko v Bratislave (foto: TASR/AP)
Na snímke protestné zhromaždenie Za slušné Slovensko v Bratislave (foto: TASR/AP)
Na snímke zhromaždenie Za slušné Slovensko na Hlinkovom námestí v Žiline (foto: TASR/AP)

Najnovšie z kategórie: Slovensko

Pozri viac

Odporúčame