Infospravy.sk Infospravy.sk

Bývalá prvá dáma Barbara Bushová odmietla ďalšiu liečbu
zdroj: TASR/AP

Bývalá prvá dáma Barbara Bushová odmietla ďalšiu liečbu

Bývalej prvej dáme USA Barbare Bushovej "zlyháva zdravie" a nebude už preto podstupovať ďalšiu liečbu. Oznámil to v nedeľu hovorca rodiny Bushovcov Jim McGrath, ktorého cituje agentúra AP.

"Po nedávnej sérii hospitalizácií a po konzultáciách s rodinnými príslušníkmi i lekármi sa pani Bushová rozhodla, že už nebude podstupovať ďalšiu liečbu a bude dostávať už len paliatívnu starostlivosť," uviedol hovorca.

McGrath však nešpecifikoval, aké zdravotné problémy 92-ročnú Bushovú sužujú. Desaťročia ju však liečili z Gravesovej-Basedowovej choroby, ktorá postihuje štítnu žľazu. Bushovú opatrujú v jej dome v texaskom Houstone.

Podľa stanice CNN manželku bývalého amerického prezidenta Georgea H. W. Busha a matku dvojnásobného exprezidenta USA Georgea W. Busha v uplynulom čase liečili z chronickej obštrukčnej choroby pľúc a srdcových ťažkostí.

Bushová sa vydala sa Georgea H. W. Busha v roku 1945. Majú šesť potomkov a sú zosobášení dlhšie než akýkoľvek iný prezidentský pár v amerických dejinách. Osem rokov po tom, ako opustila Biely dom, doň nastúpil jej syn.

George H. W. Bush (94) v ostatných rokoch tiež zápasí so zdravotnými problémami. Bývalý prezident z rokov 1989-93 má Parkinsonovu chorobu. Bush slúžil aj ako kongresman, šéf CIA a viceprezident Ronalda Reagana.

Najnovšie z kategórie: Svet

Pozri viac

Odporúčame