Infospravy.sk Infospravy.sk

Tomuto sa hovorí celoživotné poslanie! 94-ročná gynekologička pomáha deťom dostať sa na svet už 72 rokov
zdroj: video

Tomuto sa hovorí celoživotné poslanie! 94-ročná gynekologička pomáha deťom dostať sa na svet už 72 rokov

To, že je povolanie lekára skôr poslaním, než prácou, to je nám všetkým jasné. V momente, kedy lekár prichádza do kontaktu s pacientom akéhokoľvek veku, sa musia snúbiť jeho vedomosti, schopnosti, no aj citlivý a ľudský prístup. Práve o naplnení lekárskeho poslania je aj príbeh 94-ročnej gynekologičky Rozy.

Roza Gavrilovna je gynekologička, ktorá sa svojej profesii venuje už celých 72 rokov. Momentálne má Roza už 94- rokov, no žiadna jej pacientka nemá obavu z toho, že by na svet nepriviedla zdravé dieťatko. 

Štúdium medicíny ukončila v roku 1945. Odvtedy každý jeden deň naberala skúsenosti a vedomosti vo svojej praxi. Tie najzložitejšie a najkomplikovanejšie prípady tak preberala vždy Roza.

Roza pracuje v permskej nemocnici v Rusku a jej kolegovia majú k jej práci a jej samej obrovský rešpekt. Získala si ho aj tým, že do práce si za celé tie roky neobula nič iné, ako lodičky: „Skúšala som nosiť aj iné topánky, ale necítila som sa pohodlne. Bolia ma v nich nohy,“ skonštatovala Roza. Babička aj napriek vysokým opätkom nikdy nepoužívala výťah. „Pohyb je život. Iba to mi pomáha udržiavať si čistú myseľ a dáva mi silu vkladať všetku pozornosť a energiu do toho čo robím.“ Rovnako Roza nedá dopustiť na tzv. lekárske klobúčiky, ktoré už dnes máloktorá lekárka nosí. Roza si však myslí, že dáma by mala byť vždy upravená a vkusne vyzerajúca. 

Ak sa pýtate, koľko detí Roza za svoju lekársku prax odrodila, tak na to nevie odpovedať ani ona sama. Bolo ich naozaj mnoho, no s úsmevom dodáva: „Len si to predstavte, raz v mladosti som odrodila dieťa jednej milej ženy a to dieťa má dnes 60 rokov.“

Roza je lekárka, ktorá si zaslúži veľký obdiv. Jej poctivý prístup k práci sa premietol aj do jej dochádzky, pretože za celý ten dlhý čas bola Roza práceneschopná iba dvakrát.takprosto.cc

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Pre ženy

Pozri viac