Infospravy.sk Infospravy.sk

Kandidát maďarskej ľavice na premiéra: Orbánizmus je chorobou Európy
zdroj: TASR

Kandidát maďarskej ľavice na premiéra: Orbánizmus je chorobou Európy

Orbánizmus je chorobou, ktorou je nakazených čoraz viac európskych krajín, pričom isté príznaky sa objavili už aj v Rakúsku. Povedal to v utorok vo Viedni kandidát maďarskej ľavice na premiéra Gergely Karácsony po schôdzke s predsedom Sociálnodemokratickej strany Rakúska (SPÖ) a bývalým rakúskym kancelárom Christianom Kernom.

Karácsony vyjadril presvedčenie, že maďarské parlamentné voľby, ktoré sa budú konať 8. apríla, majú význam nielen z vnútropolitického a historického hľadiska, ale môžu určiť aj budúcnosť európskeho kontinentu. Informovala o tom agentúra MTI. 

Maďarský opozičný politik uviedol, že politika premiéra Viktora Orbána je škodlivá pre celú Európu. Preto je podľa neho potrebné, aby si maďarské a rakúske ľavicové strany udržiavali dobré vzťahy.

Kern poznamenal, že sa s Karácsonym zhodli v tom, že právny štát, demokracia a európska solidarita sú hodnoty, ktoré nemôžu byť predmetom diskusie.

Gergely Karácsony je premiérskym kandidátom opozičného ľavicového bloku Maďarská socialistická strana (MSZP) - Dialóg (Párbeszéd).

Najnovšie z kategórie: Svet

Pozri viac

Odporúčame