Infospravy.sk Infospravy.sk

Tak toto vás dostane! Aby sa otec mohol starať o syna s rakovinou, jeho kolegovia odpracovali takmer 3 300 hodín nadčasov
zdroj: metro.co.uk

Tak toto vás dostane! Aby sa otec mohol starať o syna s rakovinou, jeho kolegovia odpracovali takmer 3 300 hodín nadčasov

Ak máte dobrú prácu, tak je to skvelé. Ak však máte v práci aj skvelých kolegov, je to vynikajúce! Príbeh 36- ročného Andreasa Grafa vás chytí za srdce. Veľmi sa bál, že príde o svoju prácu, aj keď ju mal veľmi rád a mal rád aj svojich kolegov. Jeho život sa však zmenil v momente, kedy na svet prišiel jeho synček Julius. Najprv bolo všetko v poriadku, no v troch rokoch prišla veľká zmena.

Chlapčekovi diagnostikovali leukémiu. Chlapček sa ocitol v nemocnici. Táto situácia bola pre rodinu náročná, no ešte stále nezasahovala do Andreasovej pracovnej morálky. Po 9 týždňoch sa Julius vrátil domov, no v tom prišla veľká rana. Andreasova manželka a mama chorého chlapčeka náhle zomrela. Andreas tak musel často ostávať doma a vynechávať prácu. Jeho dovolenku a povolené voľno vyčerpal veľmi rýchlo, no v tomto momente sa ukázalo, akí sú prajní kolegovia vzácni.

Personalistka Pia Meier prišla so skvelým návrhom. Vo firme pracuje okolo 650 ľudí, preto vedela, že to príjmu a Andreasovi pomôžu. Dobrovoľne odpracovali dovedna 3 264,5 hodiny nadčasov. Tým pádom Andreas získal voľno na to, aby sa mohol doma starať o svojho chorého synčeka. Celý rok tak Andreas nemusel chodiť do práce, no dostával plat. Rovnako ho nikto z práce nevyhodil. Dali mu čas, až kým bude o jeho syna postarané tak, aby sa bez stresu a výčitiek mohol vrátiť. 
metro.co.uk

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame