Infospravy.sk Infospravy.sk

Mattel vzdáva hold všetkým ŽENÁM a vytvoril bábiky Barbie podľa inšpiratívnych žien, ktoré niečo naozaj dokázali
zdroj: barbie.mattel.com

Mattel vzdáva hold všetkým ŽENÁM a vytvoril bábiky Barbie podľa inšpiratívnych žien, ktoré niečo naozaj dokázali

MDŽ sa oslavuje niekoľko desiatok rokov na pamiatku štrajku 40-tisíc amerických krajčírok, ktorý vypukol 8. marca 1910 v New Yorku. Tento štrajk bol začiatkom boja proti neznesiteľným pracovným podmienkam a za spoločenskú a sociálnu rovnoprávnosť. O tom, že MDŽ bude medzinárodným dňom, rozhodli členky socialistického hnutia z 17 štátov na svojej medzinárodnej konferencii v auguste 1910 v Kodani. Na Slovensku sa sviatok začal oslavovať ešte pred 1. sv. vojnou, počas ktorej bol zakázaný a tradície sa obnovili až v roku 1921.

Spoločnosť Mattel tento sviatok oslávila naozaj krásnym spôsobom. Rozhodli sa, že vyrobia kolekciu bábik Barbie podľa žien, ktoré boli, či sú niečím inšpiratívne. Tieto ženy by si mali mladé dievčatá brať za svoj vzor vo svojich životoch. 

„Séria Inšpiratívne ženy vzdáva hold neuveriteľným hrdinkám a odvážnym ženám. Riskovali, zmenili pravidlá a vydláždili cestu generáciám dievčat, aby snívali viac ako kedykoľvek predtým,“ vyjadrila sa hovorkyňa Marissa Beck.

Příspěvek sdílený Barbie (@barbie),

Pilotka Amelia Earhart, matematička Katherine Johnson či maliarka Frida Kahlo, tak tieto slávne ženy nájdete v novej kolekcii, ktorá je skutočne krásna a skutočne originálna. Celý tento projekt dostal názov "Shero", čo by sme mohli voľne preložiť ako ženská hrdinka. Kolekcia pozostáva zo 14 bábik, z ktorých si každá žena, slečna, či dievča musí vybrať tú svoju. 

Příspěvek sdílený Barbie (@barbie),boredpanda.com

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z kategórie: Pre ženy

Pozri viac

Odporúčame