Infospravy.sk Infospravy.sk

Sup čakajúci na smrť hladujúceho afrického dievčatka zmenila svet. Kvôli nej fotograf spáchal samovraždu
zdroj: instagram.com/stupidblackgirl

Sup čakajúci na smrť hladujúceho afrického dievčatka zmenila svet. Kvôli nej fotograf spáchal samovraždu

Niektoré veci a situácie nás v živote dokážu zasiahnuť až do takej miery, že sa s nimi jednoducho nedokážeme vyrovnať a uchýlime sa k naozaj veľmi krajným riešeniam. V roku 1993 fotograf Kevin Carter urobil fotografiu, ktorá zmenila svet, aj jeho samého.

Jedna fotografia reflektuje situáciu, ktorá je v Afrike úplne bežná. Sup sleduje vychudnuté dievčatko a čaká na jeho smrť, aby ho mohol zožrať. Svet čierneho kontinentu je žiaľ stále veľmi odlišný a na takéto zábery sa žiadnemu človeku nepozerá ľahko. 

Carter údajne čakal 20 minút na moment, kedy sa sup vyberie smerom k dievčatku. Vtedy ani len netušil, že odfotí jednu z najsmutnejších fotiek na svete. 

Fotografia sa okamžite dostala do celého sveta a ľudia sa pýtali otázku, či dievčatko prežilo. Áno, prežilo. Dostalo sa do centra, kde sa o ňu postarali, no v dnešnej dobe nevedno, či ešte žije.

Na fotografa však spoločnosť a médiá začali vyvíjať obrovský tlak. Obviňovali ho z chladnokrvnosti, že sa dokázal pozerať na takýto hrôzostrašný moment. Carter upadol do hlbokej depresie a po niekoľkých mesiacoch sa zabil. 

Dňa 27. júla v roku 1994 Carter odstavil auto na mieste, kde sa hrával ako dieťa a zámerne sa otrávil výfukovými plynmi. V tom čase mal len 33 rokov a v liste na rozlúčku napísal: „Naozaj ma to veľmi, veľmi mrzí. Bolesť zo života je taká veľká, že radosť celkom prestala existovať. Trpím depresiami….bez telefónu…bez peňazí na nájom…bez peňazí na moje deti…bez peňazí na platenie dlhov…peniaze!!!…pred očami mám neustále živé spomienky na zabíjanie a mŕtvoly a bolesť a hnev…vidím hladujúce a ranené deti, políciu a popravy…ak budem mať to šťastie, pripojím sa ku Kenovi.“ (Ken bol Carterov kolega, ktorý zahynul).rarehistoricalphotos.com

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame