Infospravy.sk Infospravy.sk

Polícia v súvislosti s anabolikami a steroidmi obvinila 41-ročného muža
zdroj: TASR

Polícia v súvislosti s anabolikami a steroidmi obvinila 41-ročného muža

Zo zločinu neoprávneného zaobchádzania s látkami s anabolickým alebo iným hormonálnym účinkom polícia obvinila 41-ročného muža J.J. zo Spišskej Novej Vsi. Počas minulotýždňovej razie na Spiši polícia zaistila množstvo zakázaných látok s anabolickým a hormonálnym účinkom, zaradených medzi takzvané androgénne anabolické steroidy. Obvinený muž je momentálne vo väzbe. Na utorkovej tlačovej besede o tom informoval riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Juraj Leško.

Vo štvrtok večer (8.2.) boli podľa jeho slov zadržané štyri osoby, pričom po vykonaní procesných úkonov boli tri z nich prepustené a v utorok zadržali piatu osobu.

"Bolo vykonaných celkom päť prehliadok, z toho dve domové a tri prehliadky iných priestorov. Pri domových prehliadkach bolo celkom nájdených 120 druhov liečiv a farmaceutík v celkových počtoch viac ako 57.000 tabletiek a takmer 1280 ampuliek s rôznymi anabolickými látkami," uviedol riaditeľ KR PZ v Košiciach.

"Páchateľ si zabezpečoval tieto rôzne farmaceutiká podľa našich zistení cestou internetu a cestou svojich zdrojov, zo zahraničia aj zo Slovenska. Celková škoda, ktorá doposiaľ bola zistená, je necelých 135.000 eur s tým, že táto škoda pravdepodobne v ďalšom dokazovaní bude ešte vyššia," doplnil Leško a ako povedal, akcia ešte stále prebieha.

Vzhľadom na objem zaistených látok nejde podľa neho o bežnú trestnú činnosť. "Páchateľ si tieto anaboliká zabezpečoval a vzhľadom na to, že má chemické vzdelanie, máme informácie aj o tom, že ich upravoval a následne ďalej distribuoval," dodal.

Obvinenému mužovi hrozí päť až 12 rokov za mrežami.

Najnovšie z kategórie: Slovensko

Pozri viac

Odporúčame