Infospravy.sk Infospravy.sk

Pred pár mesiacmi bojoval o holý život a teraz svojou bojovnosťou získal bronz na ZOH v Pjongčangu
zdroj: twitter.com/Olympics

Pred pár mesiacmi bojoval o holý život a teraz svojou bojovnosťou získal bronz na ZOH v Pjongčangu

Olympijské hry sú v plnom prúde a prinášajú so sebou mnoho skrytých, no silných príbehov. Jedným je aj život Marka McMorrisa, ktorý ešte pred pár mesiacmi nevedel, či bude vôbec žiť a teraz si hrdo na svojej hrudi odniesol bronzovú medailu.

23- ročný Mark bol so svojou doskou ako jedno a jedna duša, až do momentu, kedy prišiel pád. Minulý rok v marci na X Games nezvládol skok vo voľnom teréne a vletel priamo do stromu. Pri nehode si zlomil čeľusť, panvu, rebrá a ruku, nešťastne si natrhol slezinu a taktiež mu zlyhali pľúca

Naozaj nikto neveril, že by sa mladík mohol ešte niekedy dostať na zjazdovky, nehovoriac o nejakej olympiáde. Kanaďan však preukázal obrovskú túžbu a bojovnosť, vďaka ktorej prebiehala rekonvalescencia oveľa lepšie a rýchlejšie, ako boli prognózy lekárskych špecialistov.

Príbeh a sila mladého chalana je taký inšpiratívny, že sa ho televízia CBC rozhodla sfilmovať v podobe dokumentu s názvom Unbroken - The Snowboard Life of Mark McMorris, ktorý mal premiéru len 7. februára.

Pred 4 rokmi na olympiáde v Sočí získal bronzovú medailu a teraz v Kórei nastal veľmi silný moment, keď sa mu ju podarilo obhájiť. Za 11 mesiacov dokázal mladík nemožné, no je ukazovateľom vnútornej sily a odhodlania. 

Pyeongchang_Olympics_Snowboard_Men339886497500
TASR

Pyeongchang_Olympics_Medals_Ceremony_Snowboard_Men340792497567
TASRcnn.com

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame