Infospravy.sk Infospravy.sk

Bratislavčania šomrú na cestárov. Pozrite sa, kde sa aktuálne nachádzajú a kedy vás prídu zachrániť
zdroj: screen

Bratislavčania šomrú na cestárov. Pozrite sa, kde sa aktuálne nachádzajú a kedy vás prídu zachrániť

Bratislavu a južnú polovicu územia SR čaká počas stredy bohatá snehová nádielka. V hlavnom meste môže do podvečera spadnúť až 10 centimetrov (cm), ešte väčší prídel snehových zrážok zažijú okresy Nitrianskeho, Banskobystrického i časti Trenčianskeho a Košického kraja, kde do 19.00 h môže pribudnúť od 10 do 15 cm nového snehu.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu pred snežením 1. stupňa. So snežením súvisí aj tvorba snehových jazykov. SHMÚ upozorňuje, že sa od 09.00 h do 16.00 h môžu tvoriť na cestách juhozápadného Slovenska i južnej časti stredného Slovenska.


POZRITE SA, kde v BRATISLAVE sa nachádzajú ODHŔŇAČE SNEHU.


MHD v Bratislave mešká vyše polhodinu, polícia vyzýva vodičov k opatrnosti

Linky mestskej hromadnej dopravy (MHD) v Bratislave premávajú v aktuálnych poveternostných podmienkach s minimálne 30-minútovým meškaním. Informuje o tom Dopravný podnik Bratislava (DPB) na svojej internetovej stránke.

Upozorňuje, že sneženie naďalej komplikuje trolejbusovú dopravu v kopcovitých častiach mesta na Kramároch a Palisádach."Na Kolibu už trolejbusy jazdia," informuje DPB na webe.

Zamestnanci DPB sú v pohotovosti, v teréne čistia zastávky, trate a obratiská MHD. Situáciu rieši dopravca v súčinnosti s dispečingom zimnej údržby bratislavského magistrátu.

Hlavné mesto od skorých ranných hodín začalo s celomestským likvidačným posypom."Aktuálne je v teréne 43 sypačov nad 4 tony, 11 sypačov pod 4 tony a 88 pracovníkov, ktorí zabezpečujú ručné dočisťovanie odhrnutých komunikácií," informovala hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer.

K opatrnosti na cestách, vzhľadom na poveternostnú situáciu, vyzvala vodičov i chodcov aj polícia. Na sociálnej sieti informuje, že vo viacerých mestských častiach na exponovaných ťahoch eviduje dopravné nehody, ktoré výrazne komplikujú dopravu. Apeluje preto na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky a pomalšiu jazdu."Tá potenciálne ušetrená minúta nestojí za všetky starosti, ktoré môžete dopravnou nehodou spôsobiť sebe alebo ostatným vodičom," prízvukujú policajti.

Najnovšie z kategórie: Užitočné

Pozri viac

Odporúčame