Infospravy.sk Infospravy.sk

Bratislavská MHD sa bude dať sledovať cez aplikáciu
zdroj: TASR

Bratislavská MHD sa bude dať sledovať cez aplikáciu

Cestujúci v bratislavskej MHD budú môcť cez mobilnú aplikáciu sledovať aktuálnu polohu spoja. Tá im tiež odporučí zastávku podľa adresy a pomôže celú trasu naplánovať.

"Služba, ktorú ponúka hlavné mesto zastúpené Dopravným podnikom Bratislava a spoločnosť Hopin, uľahčí cestovanie a orientáciu v mestskej doprave," vysvetlil na pondelkovom brífingu primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

V blízkej budúcnosti sa bude cez aplikáciu dať aj kúpiť lístok. Dopravný podnik tvrdí, že do konca roka sa rýchlosť dát, ktoré mu poskytuje externý dodávateľ, zdvojnásobí. Určenie polohy vozidiel by malo vďaka tomu fungovať rýchlejšie, momentálne sa poloha aktualizuje každú minútu.

Podľa generálneho riaditeľa Mariána Áča v minulom roku dopravný podnik poskytol dáta viacerým firmám."Hlavné mesto je pripravené byť významným partnerom softvérovým spoločnostiam, ktoré vyvíjajú aplikácie užitočné pre Bratislavčanov," pripomenul Nesrovnal.

Verejná doprava sa dá cez aplikáciu sledovať na zariadeniach s operačným systémom Android, v najbližších dňoch by to malo byť možné aj na zariadeniach s iOS.

Najnovšie z kategórie: Užitočné

Pozri viac

Odporúčame