Infospravy.sk Infospravy.sk

Čo zjete, to si odmakáte. V tejto reštaurácii nezaplatíte peniazmi, ale poriadnym tréningom
zdroj: billetto.co.uk

Čo zjete, to si odmakáte. V tejto reštaurácii nezaplatíte peniazmi, ale poriadnym tréningom

Po Vianociach sa každý snaží dostať do formy, veď pomaly prichádza obdobie, kedy odložíme zimné oblečenie a určite nechceme, aby nám vykúkali spod trička nejaké faldíky. Toto ale nie problém len vianočného prejedania. Štúdie ukazujú, že až 90% času strávime sedením, ktoré nie je pre naše telo efektívne. S touto myšlienkou začala pracovať aj sieť fitness a tenis centier - David Lloyd Club v Londýne.

Otvorili reštauráciu s názvom Run For Your Bun. Pýtate sa, ako týmto nápadom pomôžu ľuďom k tomu, aby sa viac hýbali? No celkom jednoducho, pretože tu sa neplatí peniazmi, ale poriadnym tréningom. Nečudujte sa preto, že vám na stole pristane účet, v ktorom nájdete zoznam činností, ktorými máte "zaplatiť". 

Pod dohľadom trénerov spálite sa jednu priemernú platbu tak 150 kalórií. Postarajú sa dokonca aj o to, aby ste kalórie spaľovali aj po odchode z reštaurácie. Každý zákazník si tak najprv poriadne rozmyslí, čo si v reštaurácii objedná. Samozrejme, že cieľom reštaurácie nie je ľudí trápiť, skôr ich chcú motivovať k zdravému životnému štýlu a nájdeniu rovnováhy medzi príjmom a výdajom kalórií a energie. 

Napadla vám ale otázka, z čoho teda táto reštaurácia žije? Za jedlo nezaplatíte peniazmi, no reštaurácia musí za peniaze nakupovať potraviny a platiť účty. Toto majú majitelia samozrejme ošetrené v najvyššej miere, pretože ju živí spomínaná sieť fitness a tenis centier. Len v UK majú 98 klubov a ďalších 13 po celej Európe. To predstavuje 560-tisíc platiacich členov, vďaka ktorým táto reštaurácia oslávila svoje prvé narodeniny. billetto.co.uk

Najnovšie z kategórie: Užitočné

Pozri viac

Odporúčame