Infospravy.sk Infospravy.sk

FOTO: Slovensko sa lúči so zosnulým Mariánom Labudom
zdroj: TASR

FOTO: Slovensko sa lúči so zosnulým Mariánom Labudom

Posledná rozlúčka s hercom Mariánom Labudom sa začala v piatok 12. januára o 11.00 h v Sále činohry v novej budove Slovenského národného divadla (SND) v Bratislave. Rozlúčiť sa s ním prišla rodina, najbližší kolegovia i priaznivci. Na úvod rozlúčky odznela skladba Ave, Maria.

Generálny riaditeľ SND Marián Chudovský v smútočnej reči pripomenul, že"majster smiechu cez slzy, Marián Labuda, tešil nielen slovenských, ale ich zahraničných divadelných a televíznych divákov." Po emotívnom a krátkom prejave sa s Mariánom Labudom rozlúčil i riaditeľ Činohry SND Michal Vajdička. Na herca nezabudli ani rodáci z Hontianskych Nemiec."Posledné zbohom" za nich vyslovil starosta z Hontianskych Nemiec Jozef Nemec.

Martin Huba počas rozlúčky zaspomínal na herca ako na človeka s obrovským srdcom, ktorý zdolal viaceré tatranské štíty. „Málokto vie, že Marián bol dlhé roky aktívnym horolezcom. Marián bol urputný a ušľachtilý,“povedal na adresu Člen Činohry SND.

Milan Kňažko, ktorý sa so zosnulým hercom poznal 54 rokov. „Tvojím odchodom som sa, Marián, stal omnoho chudobnejší," priznal herec. Obaja stáli spolu i na novembrových tribúnach.

„Možno už tam hore sedíš a smeješ sa až sa oblaky trasú,“ osobné vyznanie a poďakovanie za priateľstvo predniesla prvá dáma slovenskej divadelnej scény Emília Vášáryová.

20180112_labuda4489041
TASR

20180112_labuda3489040
TASR

20180112_labuda2489039
TASR“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z kategórie: Slovensko

Pozri viac

Odporúčame