Infospravy.sk Infospravy.sk

Mladé dievča z Indie vyvinulo spodnú bielizeň, ktorá dokáže uchrániť pred znásilnením
zdroj: youtube.com/watch?v=gVQPq9ZZ8l0/video

Mladé dievča z Indie vyvinulo spodnú bielizeň, ktorá dokáže uchrániť pred znásilnením

Mladé dievča menom Se­enu Ku­mari žije v štáte Uttarpradéš nachádzajúcom sa na severe Indie. S počtom obyvateľov viac ako 190 miliónov je najľudnatejší štát v Indii a rozlohou 5. najväčší. Ak by bol Uttarpradéš samostatný štát, bol by 6. najväčší podľa počtu obyvateľov. Kultúra, zvyky, tradície a vôbec celkový štandard života je v tejto krajine úplne odlišný, ako u nás.

Seenu to veľmi dobre vie, preto aj keď pochádza z chudobných pomerov, rozhodla sa vynájsť niečo, čo pomôže iným, hlavne ženám. Za cca 56 € vyrobila vlastnoručne pravdepodobne prvé extrémne odolné spodné prádlo vybavené naj­mo­der­nej­šou technikou, ktorá má uchrániť ženy pred násilníkmi. V uliciach sa takéto veci dejú za bieleho dňa a uprostred ulice, bez toho, aby žene niekto pomohol. 

Uttar­pra­déš teda naozaj nepatrí medzi bezpečné štáty. Štatistiky ukázali, že sa sexuálne násilie nepácha len na ženách, ale aj deťoch. Za rok 2016 bolo znásilnených 20 000 detí, pričom často tento akt dokoná páchateľ zavraždením obete. 

Len malé percento násilníkov sa dočká trestu, preto je potrebné, aby sa ženy, ale aj deti chránili čo najviac. Prototyp mladej podnikateľky vyzerá ako veľké nohavičky. Najdôležitejší je materiál, z akého sú vyrobené. Je taký odolný, že prežije útok nožom, a dokonca aj streľbu. Nohavičky majú ochranný kódový zámok. Páchateľ teda iste nebude strácať čas tým, aby našiel správnu číselnú kombináciu. Ok­rem tejto formy ochrany sa tu na­chá­dza aj GPS mo­dul so za­ria­de­ním na pri­vo­la­nie po­moci. Takto záchranné zložky okamžite vidia, kde sa obeť nachádza a okamžite vyrazia na pomoc. dailymail.co.uk

Najnovšie z kategórie: Užitočné

Pozri viac

Odporúčame