Infospravy.sk Infospravy.sk

Vianočný stromček v centre Ríma predmetom žartov, nazývajú ho "Prašivec"
zdroj: TASR/AP

Vianočný stromček v centre Ríma predmetom žartov, nazývajú ho "Prašivec"

Vianočný stromček v talianskej metropole Rím opadáva tak rýchlo, že sa stal predmetom žartov obyvateľov mesta, napísala v utorok agentúra AP.

Dvadsaťjeden metrov vysoký stromček, ktorý slávnostne rozsvietili 8. decembra, začal strácať ihličie takmer okamžite potom, čo ho vztýčili na rímskom hlavnom námestí Piazza Venezia.

Rimania svoj stromček nazvali "Prašivcom". Starostku Virginiu Raggiovú podpichujú, že ide o poľutovaniahodne vyzerajúceho jedinca, ktorého preprava z regiónu Južné Tirolsko navyše stála 48.000 eur.

Napriek 600 strieborným vianočným ozdobám, ktoré stromček okrášľujú, navodzujú jeho opŕchnuté konáre podľa mnohých na Piazza Venezia skôr pochmúrnu ako slávnostnú náladu.

Kritici tiež poukazujú na to, že "konkurenčný" stromček vo Vatikáne, ktorý bol dovezený z Poľska, je živý a zdravý. Mesto na kritiku reagovalo vyhlásením, že príčiny chradnutia stromčeka vyšetrí.

Italy_Christmas_Tree_Needling254258484204
Zdroj: TASR/AP

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z kategórie: Svet

Pozri viac

Odporúčame