Infospravy.sk Infospravy.sk

Courtois je v Londýne šťastný, no uvažuje aj nad návratom do Španielska
zdroj: TASR

Courtois je v Londýne šťastný, no uvažuje aj nad návratom do Španielska

Brankár úradujúceho anglického futbalového majstra FC Chelsea Thibaut Courtois potvrdil, že sa v ostatnom čase pohráva s myšlienkou na návrat do Španielska. Dvadsaťpäťročný Belgičan v minulosti tri sezóny hosťoval v Atléticu Madrid (2011-2014). V drese "rojiblancos" získal štyri trofeje a predstavil sa vo finále LM v roku 2014. Courtois, ktorý sa s "The Blues" stále nedohodol na predĺžení spolupráce, vyhlásil, že do Španielska chce ísť najmä kvôli rodine.

"Milujem svoje deti na smrť. Keď im veľmi chýbate, niekedy sa sám seba pýtate: ´Nemal by som v nasledujúcich rokoch hrať radšej v Španielsku?´ Preto by som chcel mať dostatok času na rozhodnutie, čo sa týka predĺženia mojej zmluvy v Londýne. V médiách sa vždy hovorí iba o peniazoch. Nepopieram, že to zohráva svoju úlohu, ale všetko musí byť na správnom mieste. Ak podpíšem s Chelsea nový kontrakt, budem ním chcieť povedať: ´Pozrite, zaväzujem sa vám na niekoľko x-rokov´," povedal Courtois v interview pre televíznu stanicu ESPN.

Odchovanca Racingu Genk v ostatných mesiacoch médiá spájali s možným presunom do Realu Madrid. Napriek tomu zdôraznil, že na Stamford Bridge je šťastný. "Teším sa, že môžem hrať za Chelsea, mám rád Londýn, ale moje súkromné záležitosti sú trochu zložité. Nevidím dôvod, prečo by som nemal podpísať novú dohodu, no chcem zvážiť všetky možnosti - futbalové aj rodinné. Do konca sezóny by som chcel mať v týchto veciach jasno," doplnil účastník MS 2014 aj ME 2016.“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.”

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z kategórie: Futbal

Pozri viac

Odporúčame