Infospravy.sk Infospravy.sk

Neďaleko slovenských hraníc vybuchla čerpacia stanica. Plamene vidieť až do Bratislavy
zdroj: video

Neďaleko slovenských hraníc vybuchla čerpacia stanica. Plamene vidieť až do Bratislavy

Pri rakúskej obci Baumgarten an der March neďaleko hraníc so Slovenskom v utorok ráno vybuchol plynový terminál. Zahynul pri ňom jeden človek a ďalších 18 utrpelo zranenia, informoval Červený kríž. Príčina výbuchu zatiaľ nie je známa. Polícia uzavrela oblasť okolo obce a neďalekého mesta Marchegg.

Spoločnosť OMV, ktorá zariadenie spravuje, potvrdila, že výbuch nastal v plynovom rozbočovači. Podľa hovorcu hasičov Franza Respergera explodoval plynovod, ktorý sa nachádzal pod zemou. Výbuch spôsobil požiar, ktorý zachvátil šesť budov a niekoľko automobilov. Dym z neho dosahuje niekoľko kilometrov.


Incident už vyšetruje polícia, ktorá do oblasti nasadila aj vrtuľník, aby zo vzduchu monitoroval situáciu. Na mieste zasahuje 14 požiarnych jednotiek, ktoré si pri hasení ohňa pomáhajú vodnými delami, ako aj záchranári s 10 sanitkami a vrtuľníkom.

Stanica plynu pri Baumgartene je najväčším miestom pre import zemného plynu v Rakúsku, pričom sa z nej čerpá plyn z Ruska či Nórska.“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.”

Najnovšie z kategórie: Svet

Pozri viac

Odporúčame