Infospravy.sk Infospravy.sk

Migranti smerujú v rekordnom množstve do Španielska
zdroj: TASR/AP

Migranti smerujú v rekordnom množstve do Španielska

Ešte nikdy nedorazilo do Španielska v priebehu jediného mesiaca 3900 migrantov ako v novembri 2017. Kým počet migrantov, ktorých zaregistrovali po prvý raz v Taliansku a v Grécku, v novembri ďalej poklesol, do monarchie na Pyrenejskom polostrove prišlo cez západnú časť Stredozemného mora trojnásobne viac utečencov z Afriky ako v predposlednom mesiaci minulého roka.

Vyplýva to z údajov, ktoré v pondelok zverejnila vo svojom varšavskom sídle agentúra EÚ Frontex.

Počet ľudí, ktorí sa v období január-november 2017 dostali do Európy cez západné Stredomorie, sa podľa správy vyšplhal na 21.000, čo predstavuje v medziročnom porovnaní zvýšenie o 140 percent.

Pokles rovnakých údajov z Grécka i Talianska zdôvodňuje Frontex predovšetkým nepriaznivým počasím na mori.

Frontex zaznamenal v novembri 2017 celkovo 13.500 ilegálnych prekročení štátnych hraníc cez západné, centrálne a východné Stredomorie, ako aj cez tzv. západobalkánsku trasu. V období január-november 2017 poklesol počet takýchto prípadov oproti vlaňajšku o 62 percent na 186.500.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z kategórie: Svet

Pozri viac

Odporúčame