Infospravy.sk Infospravy.sk

R. Kaliňák zatiaľ nevie, či by chcel byť ministrom vnútra aj piatykrát
zdroj: TASR

R. Kaliňák zatiaľ nevie, či by chcel byť ministrom vnútra aj piatykrát

Minister vnútra SR Robert Kaliňák (Smer-SD) zatiaľ nevie povedať, či by chcel byť ministrom vnútra aj piatykrát. Uviedol to v pondelkovej relácii Rádia Expres Braňo Závodský naživo.

"Ja si myslím, že obdobie, ktoré túto funkciu vykonávam, je naozaj dlhé. Niekedy určite pomôže v mnohých oblastiach 'refresh', povedal Kaliňák. Ako doplnil, strana Smer-SD sa ešte dohodne, s akou stratégiou pôjde do volieb v roku 2020.

Kaliňák zdôraznil, že sa nevzdáva ministerskej funkcie, pretože má dôveru voličov aj kolegov v strane. "Máme svoje pravidlá jasne stanovené. My sme demokratická strana, nie sme diktátorská strana typu SaS, kde niekto povie svoj názor a hneď je vyhodený zo strany," uviedol Kaliňák.

Minister vnútra zároveň odmieta, že by klamal v prípade biznisu s podnikateľom Bašternákom. Peniaze podľa neho nezinkasoval priamo on, ale firma, v ktorej je spoločníkom.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z kategórie: Svet

Pozri viac

Odporúčame