Infospravy.sk Infospravy.sk

Slovenská 20-ka sa zišla v Piešťanoch na prvom kempe pred MS
zdroj: TASR

Slovenská 20-ka sa zišla v Piešťanoch na prvom kempe pred MS

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov sa v Piešťanoch stretli na prvom prípravnom kempe pred nadchádzajúcim juniorským svetovým šampionátom v Buffale (26. decembra 2017 - 5. januára 2018). Vo výcvikovom tábore má tréner Ernest Bokroš k dispozícii päť kompletných formácií a trio brankárov.

Počas prvej etapy prípravy, na ktorú boli pozvaní hráči z projektu HK Orange 20 doplnení o hokejistov pôsobiacich v európskych súťažiach, sa realizačný tím zameria na tréningoch predovšetkým na nácvik herného systému. Ten potrvá týždeň. "Zameriame sa hlavne na to, aby sme oboznámili hráčov z Európy s naším herným systémom. Chalani z projektu ho už majú v malíčku. Okrem toho samozrejme musíme udržiavať individuálnu formu každého jednotlivca," povedal po štvrtkovom tréningu v Piešťanoch tréner SR "20" Ernest Bokroš, ktorý ešte čaká na dvojicu legionárov zo Švédska Martina Fehérváryho a Mareka Korenčíka. "Predpisy IIHF hovoria o tom, že kluby nám môžu uvoľniť hráčov až desať dní pred začiatkom MS. My sme apelovali na kluby, aby niektorí hráči prišli skôr, nie všetky nám vyhoveli. Korenčík sa k nám pripojí 10. decembra, Fehérváry až pred odletom do USA," vysvetlil Bokroš.

20171207_Trening_Hokej_U20_6481127
TASR

Sústredenie potrvá v Piešťanoch do 13. decembra. Tréner po ňom oznámi nomináciu na druhú etapu prípravy, ktorú tím absolvuje v americkom Rochesteri s piatimi päťkami a tromi brankármi. Do Spojených štátov odletia Slováci 16. decembra, pričom v zámorí ich čakajú ešte dva prípravné zápasy – 21. decembra proti Bielorusku a 23. decembra proti Rusku. "Pre mňa ako trénera bude najťažšie zúžiť tento káder pred odletom do USA. V zámorí nás čaká ďalších desať hráčov, tam ešte budeme zostavu zužovať. Piati s nami na MS nepôjdu."

Tréner Bokroš pred sezónou priznal, že súčasný výber má väčšiu silu v ofenzíve ako v defenzíve, čo potvrdili aj výkony v Tipsport Lige a 1. lige. "Verejnosť nebude nikdy spokojná s nomináciou, ale my musíme nominovať tých, ktorí majú svoje úlohy. Nemôžeme zobrať iba 20 ofenzívnych hráčov, musíme to poskladať tak, aby sme boli na každom poste čo najlepší. V ofenzíve máme viac šikovných hráčov, za tým si stojím aj teraz. Ale som zvedavý, ako naši brankári nahradia dvojicu Matej Tomek - Adam Húska z vlaňajšieho šampionátu," vyhlásil Bokroš a dodal: "V zámorí sa k nám pripojí Dávid Hrenák, ale ten ma odchytaných iba päť zápasov, pričom Roman Durný už 35. To je náš problém, že nám hráči utekajú preč a nemajú toľko praxe. Takže až v USA sa ukáže, kto má akú formu. V záverečnom kempe sa teda rozhodne, koho vezmeme."

Boje na šampionáte, kde sa mladí Slováci predstavia v A-skupine v Buffale, odštartujú 27. decembra. Bokrošovi zverenci sa v úvodnom dueli MS stretnú o deň neskôr s Kanadou. V skupine ich ešte čakajú USA, Fínsko a Dánsko. "Nechcel som začínať s Kanadou, ale už to tak je. Musíme byť realisti a treba si povedať, že pre nás je kľúčový zápas s Dánskom. Je škoda, že ho máme až na záver skupiny. Musíme to tak zobrať, no verím, že sa na to čo najlepšie pripravíme," uzavrel tréner SR do 20 rokov.

20171207_Trening_Hokej_U20_5481126
TASR

Káder SR 20 na výcvikovom tábore v Piešťanoch (zdroj: SZĽH):

Brankári: Roman Durný (MHk 32 Liptovský Mikuláš), Samuel Hlavaj (MHA Martin), Jakub Kostelný (HK Dukla Trenčín)

Obrancovia: Samuel Fereta (HC Slovan Bratislava), Tomáš Hedera (HC Slovan Bratislava), Marek Korenčík (Lulea HF/Švéd.), Martin Krempaský (HK Poprad), Andrej Leško (Bílí Tygři Liberec/ČR), Dávid Matejovič (HK Nitra), Emil Rajnoha (Södertälje SK/Švéd.), Vojtech Zeleňák (Sparta Praha/ČR), Adam Žiak (TuTo Hockey/Fín.)

Útočníci: Peter Bjalončík (HK Poprad), Viliam Čacho (HK Dukla Trenčín), Niki Jaško (HC Slovan Bratislava), Miloš Kelemen (HKM Zvolen), Filip Krivošík (Lempäälän Kisay/Fín.), Peter Kundrík (HK Poprad), Patrik Marcinek (HKM Zvolen), Radoslav Mesaroš (HK Mládež Michalovce), Erik Smolka (HK Dukla Trenčín), Alex Tamáši (HC '05 iClinic Banská Bystrica), Rastislav Václav (HK Poprad), Filip Vašaš (HK Poprad), Vladimír Vybiral (MHk 32 Liptovský Mikuláš)

Realizačný tím: Roman Ulehla (manažér), Ernest Bokroš (hlavný tréner), Ivan Feneš, Milan Pažítka (asistenti trénera), Peter Kosa (tréner brankárov), Ivan Feneš (kondičný tréner) Igor Prekop /7. - 8. decembra/, Jozef Budaj /9. - 11. decembra/, Martin Petro /12. - 13. decembra/ (lekári), Rastislav Ladecký, Ľuboš Ondrejka (maséri)“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z kategórie: Hokej

Pozri viac

Odporúčame