Infospravy.sk Infospravy.sk

Kultovka, ktorá už desaťročia patrí k Vianociam. Koľko Mariah Carey zarobí počas Vianoc na svojom hite?
zdroj: fr.news.yahoo.com

Kultovka, ktorá už desaťročia patrí k Vianociam. Koľko Mariah Carey zarobí počas Vianoc na svojom hite?

Je to už neuveriteľných 23 rokov, odkedy každé Vianoce počúvame z rádií kultovú pieseň "All I Want For Christmas Is You." Táto pieseň má všetko. Chytľavá melódia, ľahký refrén, krásny klip plný zábavy, snehu a ako čerešnička je samotná Mariah, ktorá v tých rokoch vyzerala naozaj kúzelne.

O úspechoch tejto piesne sa snáď nemusíme ani baviť. V roku 2015 bol tento song najhranejšou vianočnou pesničkou roka v aplikácií Spotify. Počas vianočných sviatkov bola pesnička pustená 13,5-miliónkrát, celkovo má na Spotify viac než 100 miliónov prehraní. Časopis Rolling Stone zaradil skladbu na 4. miesto v zozname Greatest Rock and Roll Christmas Songs, pričom ju nazval ako "prázdninový štandard." 

Mariah teda už celé roky z tejto piesne profituje, ale asi si nedokážete predstaviť, koľko zarobí na piesni len počas Vianoc. Tak vedzte, že počas sviatkov zarobí na autorských honorároch približne 376 000 libier, čo je v prepočte asi 420 000 eur.

"All I Want For Christmas Is You" sa však stala predlohou aj na animovaný film. Hlavnou hrdinkou je malá Mariah. Tá sníva, že na Vianoce dostane vytúženého psíka. Je však pripravená na zodpovednosť? Snáď áno. Repliky malej Mariah nahovorila samotná speváčka.independent.co.uk, sk.wikipedia.org

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame