Infospravy.sk Infospravy.sk

Noc divadiel ponúkne štyri divadelné hry i vystúpenia pesničkára

K celoslovenskému podujatiu Noc divadiel sa opäť pripoja i hornonitrianske ochotnícke súbory Divadlo "A" a Divadlo Shanti. Počas ôsmeho ročníka podujatia 18. novembra si budú môcť diváci v Dome kultúry v Prievidzi pozrieť štyri divadelné hry, ktoré doplnia hudobné vystúpenia pesničkára Nanyho.

"Večer otvoríme o 19.00 h srbsko-českým divadelným predstavením v réžii Petra Butka Birds in The House, ktoré imaginárnou formou spracováva tému ľudskej túžby po slobode a nachádzania seba samého ako hlavného objektu tejto túžby," načrtla Nina Pekárová z Kultúrneho a spoločenského strediska v Prievidzi.

Pozvanie podľa nej prijalo aj Súkromné konzervatórium Dezidera Kardoša z Topoľčian, ktoré prichádza s naštudovaním muzikálu Kabaret so živým 12-členným orchestrom. "Muzikál má silnú tému v podobe nenápadného nástupu fašizmu, úpadku kultúry, ktorý tu predstavuje kabaret so slečnami voľných mravov, ale aj krásne piesne a silné ľudské osudy," doplnila.

V dome kultúry sa predstavia i regionálne ochotnícke súbory Divadlo "A" a Divadlo Shanti s ukážkou z pripravovanej inscenácie Škriepky od Carla Goldoniho, v réžii Petra Palika. "Polnoc privítame divadelnou hrou Keby tak raz na motívy hry Fajčiarky a spasiteľky Anny Saavedry v podaní Art point teatra. Trpká rodinná komédia troch sestier a jedného brata prinesie príbeh o hľadaní šťastia vo svojom svete v réžii Zuzany Kráľovej," dodala Pekárová.

Večerom budú sprevádzať Richard Hlavatý a Patrik Hostačný. Diváci sa rovnako môžu tešiť na hudobné vystúpenia pesničkára Nanyho medzi jednotlivými predstaveniami.

K Noci divadiel sa v Prievidzi pripoja po siedmy raz. Podujatie potrvá do skorých ranných hodín.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Slovensko

Pozri viac