Infospravy.sk Infospravy.sk

V Tlmačoch sa zrazil rýchlik s približne 500 cestujúcimi s dodávkou

K dopravnej nehode dodávky s rýchlikom došlo vo štvrtok dopoludnia na železničnom priecestí v Tlmačoch. V rýchliku sedelo zhruba 500 cestujúcich, z ktorých sa nikto pri nehode nezranil. TASR o tom informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru.

"Zranenia utrpel vodič dodávky, ktorému hasiči poskytli predlekársku prvú pomoc a odovzdali ho do rúk zdravotníkov," uviedla Farkasová.

K zrážke došlo krátko po 11.00 h na chránenom železničnom priecestí. "54-ročný vodič z Tlmáč z doposiaľ presne nezistených príčin vošiel na železničné priecestie v čase, keď po koľajniciach prechádzal rýchlik, smerujúci do Košíc, ktorý ho zachytil v zadnej časti. Podľa prvotných zistení malo byť svetelné a zvukové signalizačné zariadenie funkčné," povedala nitrianska krajská policajná hovorkyňa Božena Bruchterová.

Vodiča záchranári previezli do nemocnice v Leviciach, rušňovodič sa nezranil. "Dychová skúška u obidvoch účastníkov bola negatívna. Škodu, ktorá pri zrážke vznikla, doposiaľ nevyčíslili," ukončila Bruchterová.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Slovensko

Pozri viac