Infospravy.sk Infospravy.sk

V prípade obvineného exministra Pavla R. vypovedala Sylvia Volzová

V prípade obvineného exministra a bývalého riaditeľa televízie Markíza Pavla R. a ďalších troch obvinených v utorok pred vyšetrovateľom vypovedala Sylvia Volzová, ktorej vraždu mali podľa polície obvinení pripravovať.

Volzovú priviezli do budovy policajti. Na výsluch sa dostavili obhajcovia obvinených, pred samotným úkonom sa však k veci nechceli bližšie vyjadrovať.

Po viac ako dvoch hodinách budovu Prezídia Policajného zboru opustil obhajca Mikuláša Č. František Polák.

Podľa jeho slov výpoveď Volzovej slová jeho klienta nepotvrdzujú ani nevyvracajú. „Ona ho nepozná a on sa k nej tiež nevyjadroval,“ uviedol s tým, že ona sama sa s Mikulášom Č. nestretla. O svoj život vraj obavu mala, ale nedokázala bližšie špecifikovať, akým spôsobom mala byť v čase spáchania skutku ohrozená. „Ale cítila nejaké tlaky na jej osobu,“ povedal obhajca.

K samotnému vyšetrovaniu prípadu advokát doplnil, že výpoveď Mikuláša Č. nie je závažnejšia ako výpoveď obvineného Miloša K., pretože práve on mal byť práve tou prvou kontaktnou osobou zo strany obvineného Pavla R.

Výsluch Sylvie Volzovej trval približne štyri hodiny. „Ten výsluch bol dosť dlhý a pre ňu veľmi náročný. Naozaj bola mimoriadne vyčerpaná z tohto výsluchu,“ povedal právny zástupca Volzovej Roman Kvasnica.

Podľa jeho slov sa o skutočnosti, v akom bola v roku 1997 ohrození, dozvedela od polície. Náznaky ohrozenia však v roku 1997 pociťovať mala. „Ona to nevedela špecifikovať. Aj dnes povedala vyšetrovateľovi, že nepodávala trestné oznámenie, pretože ona nemala žiaden konkrétny dôkaz,“ doplnil Kvasnica.

V prípade exministra hospodárstva Pavla R. a ďalších troch obvinených už vypovedali ako svedkovia napríklad Ján Kán, bývalý blízky človek bosa Mikuláša Č., bývalá manželka Pavla R. – Viera, prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik, bývalá blízka spolupracovníčka expremiéra Vladimíra Mečiara Anna Nagyová či podnikateľ Marián Kočner.

Obvinený Pavol R. je po rozhodnutí okresného súdu momentálne vo väzbe. Voči jeho rozhodnutiu podal sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať Krajský súd v Bratislave.

Obhajca obvineného Pavla R. minulý týždeň pre TASR uviedol, že výsluchom Sylvie Volzovej a jeho klienta „sa ukončí nejaká prvá fáza tých výpovedí a potom bude možné trochu bližšie ich hodnotiť“.

Dodal vtedy, že jeho klient Pavol R. sa chce k prípadu ešte taktiež vyjadriť v ďalšom výsluchu. „Bude nutné reagovať na niektoré skutočnosti a plánuje to v podstate aj vyšetrovateľ,“ uviedol.

Bývalý minister hospodárstva Pavol R. je obvinený, že si v roku 1997 v podsvetí objednal vraždu svojej vtedajšej spoločníčky Sylvie Volzovej. Okrem iných mal proti nemu vypovedať práve bývalý šéf banskobystrického podsvetia Mikuláš Č., ktorý si už za iné vraždy odpykáva doživotný trest.

Okrem Pavla R. čelia obvineniu v tejto veci aj Miloš K., Róbert L. alias Kýbel a Mikuláš Č.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Slovensko

Pozri viac