Infospravy.sk Infospravy.sk

Do akcie Detský čin pomoci sa zapojilo viac ako 2700 detí

Do tohtoročnej akcie Detský čin pomoci sa zapojilo viac ako 2700 detí a 500 vedúcich skupín. V uplynulých dňoch vykonali svoje činy pomoci v 108 obciach na celom Slovensku. TASR o tom informoval predseda eRka – Hnutia kresťanských spoločenstiev detí Juraj Králik.

Okrem členov eRka, ktorí sa v skupinkách pravidelne schádzajú počas celého roka, sa v 17. ročníku kampane pustili do pomoci vo svojom okolí aj žiaci z 13 školských zariadení. "Značná časť detí sa zamerala na návštevu dôchodcov v ich domovoch. Nacvičili si pre nich program, vyrobili darčeky a dali im pocítiť, že si ich vážia," priblížil Králik.

Účastníci kampane organizovali aj zbierky materiálnych vecí pre núdznych, piekli sladkosti pre ľudí v obci, podporili charitu, upravovali opustené hroby na cintorínoch, či zbierali vrchnáky z PET fliaš na pomoc deťom so zdravotným postihnutím.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Slovensko

Pozri viac