Infospravy.sk Infospravy.sk

Gyömbér odohral dva zápasy v priebehu 48 hodín: Som mladý, musím niečo vydržať

Slovenský reprezentant Norbert Gyömbér mal v uplynulých dňoch nabitý program - v priebehu 48 hodín odohral dva súťažné zápasy. Prvý v piatok v ukrajinskom Ľvove vo farbách národného tímu, druhý v nedeľu v drese Bari v talianskej Serii B.

Dvadsaťpäťročný defenzívny univerzál nastúpil na Ukrajine v základnej zostave Slovenska, odohral prvý polčas duelu. "Škoda, že sme nakoniec prehrali. Našťastie to bol prípravný zápas," povedal Gyömbér pre web svojej zastupiteľskej spoločnosti CSM-Agency. Po zápase zostal v Ľvove, keďže klub požiadal o jeho uvoľnenie. "V sobotu o štvrtej ráno som sa presunul na letisko. Po dvoch prestupoch (Ľvov – Varšava, Varšava – Mníchov, Mníchov – Bari) som o 12.00 vystúpil z lietadla v Bari. Sobotňajší tréning som už nestihol, tak som oddychoval celý deň. A hlavne som sa dobre vyspal," prezradil.

Gyömbér absolvoval celý nedeľňajší duel Serie B Bari – Pescara (1:0) a patril medzi najlepších na ihrisku. "Bolo to veľmi dôležité víťazstvo. Sme radi, že sme potešili našich skvelých fanúšikov. V nedeľu ich bolo v hľadisku štadióna viac ako 20-tisíc," povedal Gyömbér, pre ktorého to bol desiaty duel za Bari. "Či som unavený po dvoch zápasoch za 48 hodín? Som mladý, musím niečo vydržať," smial sa slovenský zadák. "Akurát tie prestupy človeka vyčerpajú. Ale ináč sa to dá. Sme radi, že sme s Bari medzi najlepšími tímami ligy, ktorá je veľmi vyrovnaná. Doma hráme super. Verím, že začneme vyhrávať aj na súperových ihriskách."

V drese Bari ho čaká ďalší náročný program. "Hrať budeme aj medzi sviatkami. Preto na Vianoce zostávame s priateľkou v Taliansku. Prídu ku nám jej a tiež moji rodičia."

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Futbal

Pozri viac