Infospravy.sk Infospravy.sk

V dome tohto muža zomrelo už 80 detí. Príčina však vo vás vyvolá vlnu emócií

Po prečítaní nadpisu vám človek menom Mohamed Bzeek asi nie je sympatický. Veď aj prečo, ak je pravda, že v jeho dome našlo smrť 80 ľudí. Musí ísť zrejme o nejakého šarlatána, či masového vraha. No opak je pravdou. Mohamed je človek s veľkým "Č". Pretože on ľudom, konkrétne sirotám, pomáha, nie ich zabíja.

Mohamed sa stal tzv. adoptívnym otcom chorých sirôt. Neznesie totiž pomyslenie, že tieto deti umierajú samé bez rodiny v nemocnici. Každý má predsa právo umrieť v kruhu rodiny a s pocitom lásky. Siroty takú možnosť nemajú, no Mohamed im toto dokáže splniť. Tvrdí, že každé jedno dieťa je jeho a nezáleží na tom, či to je tak biologicky. Miluje ich celým svojím srdcom.

Jeho konanie si všimlo nielen okolie, ale aj iniciatívni ľudia, ktorí sa rozhodli, že Mohamedovi nejako pomôžu. On sám nežiada od ľudí pomoc. Zvláda sa starať o choré deti úplne sám, no je pravda, že financie sa vždy zídu. Preto v jeho mene rozbehli zbierku, ktorá každým dňom rastie. Mohamed si tak bude môcť dovoliť opravu domu, či inštaláciu klimatizácie. Skvalitní tak podmienky posledných dní života "svojich detí." Z peňazí Mohamed plánuje zakúpiť aj auto, pretože jeho zdravotná starostlivosť občas nestačí a deti potrebujú aj nemocničnú pomoc. 

zdroj: people.com

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame