Infospravy.sk Infospravy.sk

Násilie počas pochodu nacionalistov si vyžiadalo mŕtveho a zranených
zdroj:

Násilie počas pochodu nacionalistov si vyžiadalo mŕtveho a zranených

Násilie počas pochodu nacionalistov si vyžiadalo mŕtveho a zranených

Jedného mŕtveho a 19 zranených si vyžiadal dnes incident počas pochodu belošských nacionalistov v americkom štáte Virgínia, kde auto vrazilo do skupiny demonštrantov v meste Charlottesville. Agentúra AP o tom informovala s odvolaním sa na hovorkyňu miestnej nemocnice.
      
V súvislosti s dnešným protestom v Charlottesville, ktorý vyvolalo rozhodnutie odstrániť sporný pamätník, hlásili viacero ďalších zranení po vypuknutí rozsiahlych potýčok, pričom najmenej jedna osoba bola zadržaná. Virgínijský guvernér Terry McAuliffe vyhlásil stav núdze a protestujúcich rozháňali policajti v ochrannom výstroji.
      
Uvedené vozidlo podľa svedkov vrazilo do skupiny ľudí, ktorí prišli vyjadriť svoj odpor voči pochodu. Miestny starosta vyjadril prostredníctvom siete Twitter zármutok nad "stratou života", neuviedol však žiadne podrobnosti.
      
K udalostiam vo Virgínii sa vyjadril aj prezident Donald Trump, podľa ktorého "podobné násilie v Amerike nemá miesto".
      
Pochodom v Charlottesville mali belošskí nacionalisti vyjadriť svoj nesúhlas s odstránením pamätníka venovaného konfederačnému generálovi Robertovi Leeovi, ktorý vyvoláva v Američanoch spomienky na otrokárstvo a belošský supremacizmus.

TASR

Najnovšie z kategórie: Svet

Pozri viac

Odporúčame