Infospravy.sk Infospravy.sk

Čaká vás rekonštrukcia bývania? Poradíme vám, ako ušetriť

Čaká vás rekonštrukcia bývania? Poradíme vám, ako ušetriť

Bývanie je azda najväčšia investícia v živote každého Slováka. Keď chceme vlastniť byt/ dom, bezpodmienečne sa musíme zadĺžiť nie na rok, ale hneď na niekoľko desaťročí. Ak vás zrovna nečaká kúpa nového bývania, ale len rekonštrukcia toho, v ktorom žijete, aj tak musíte rátať s tým, že výdavky sa vám navýšia. Buďte preto pripravený a majte väčšiu rezervu. Ako ale ušetriť?

Robte veľa vecí svojpomocne

Rekonštrukcia bytu je časovo náročná a čo je ešte horšie, musíte hľadať alternatívne riešenia, čo sa týka bývania. V žiadnom prípade nemôžete žiť v priestore, kde sa rekonštruuje, búra, maľuje atď. Samozrejme, nie ste nútení rekonštruovať celý byt okamžite. Postačí, ak pôjdete postupne z jednej miestnosti na druhú. Veľa vecí zvládnete svojpomocne a tým si dokážete ušetriť množstvo peňazí a hlavne máte istotu, že robota je odrobená poctivo a nešetrilo sa na materiáloch.

Ak poznáte šikovného majstra, máte výhodu

Na Slovensku je veľa firiem, ktorých predmetom podnikania je práve rekonštrukcia domu alebo bytu. Niektoré sú však zbytočne drahé. Ak máte v okolí nejakého šikovného majstra – tesára, murára, vodára, máte veľkú výhodu. Sú oveľa lacnejší a prácu si robia poctivo. A hlavne – poznáte ich a viete ako pracujú. Sú samostatní a asistovať im budete maximálne tak pri premiestňovaní sedacích súprav.

http://loaf.com/products/pudding-sofa

Nevymieňajte všetko naraz

Ako sme už spomínali, nielen zariaďovanie, ale aj rekonštrukcia, si vyžaduje väčší obnos peňazí. Preto sa nesnažte rekonštruovať naraz komplet celú domácnosť. Samozrejme, ak sa niečo pokazí a je potrebné to urgentne opraviť, musíte okamžite konať nech to stojí, čo to stojí. Keď vám však napríklad vaše dieťa vyleje niečo na detské koberce v detskej izbe, nemusíte okamžite panikáriť ísť do obchodu s detskými kobercami. Keď sa vám ale pokazí práčka alebo zničí akýkoľvek nábytok, ktorý dennodenne využívate (napríklad jedálenské stoličky, jedálenský stôl), treba to riešiť ihneď.

http://jdecarpetcleaning.com/2017/01/20/hello-world/

Odkladajte si každý mesiac určitú sumu

Možno sa vám to bude zdať náročné, ale ďalší spôsob, ako ušetriť a neminúť si celé svoje úspory, je možnosť založiť si stavebné sporenie alebo odkladať si do prasiatka určitú sumu. Dajme tomu, že si budete každý deň odkladať dve eurá. Ročne si tak dokážete ušetriť 730 eur. Keď si ale založíte stavebné sporenie, nielenže získate štátnu prémiu, ale aj výhodný úrok. Za vyššie spomínanú sumu si budete môcť dovoliť vymeniť sprchový kút, prikúpiť kúpeľňový nábytok a ešte k tomu vám ostanú peniaze aj na kúpu krátkovlasých kusových kobercov.

TS

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Tlačové správy

Pozri viac