Infospravy.sk Infospravy.sk

Bojíte sa letných horúčav? Prezradíme vám zaručený spôsob, ako prežiť letné horúčavy v domácnosti

Bojíte sa letných horúčav? Prezradíme vám zaručený spôsob, ako prežiť letné horúčavy v domácnosti

Aj keď sa už teraz nevieme dočkať letných dní, ešte chvíľu si budeme musieť počkať. Zatiaľ sa len môžeme tešiť z kvitnúcich stromov, prebúdzajúcej sa prírody a hlavne – zo slnečnejšieho počasia. Ak sa bojíte, že počas leta bude vaša domácnosť extrémne prehrievaná, poradíme vám (už v predstihu) ako sa takémuto problému vyhnúť.

Správne vetranie priestoru

Možno máte pocit, že počas horúcich letných dní nemáte prakticky žiadnu možnosť vyvetrať, opak je však pravdou. Cez leto si budete môcť vyvetrať domácnosť bez najmenších problémov. Bude však nutné, aby ste opustili svoj paplón a vankúš zabalený do saténových obliečok, o ktorých je známe, že príjemne chladia. Ráno – okolo piatej hodiny je najlepší čas na výmenu vzduchu v domácnosti. Ak sa vám ale nechce takto skoro vstávať, nevadí. Okolo jedenástej večer sa dá tiež vyvetrať. Samozrejme nie vtedy, ak aj v podvečerných hodinách teploty neklesajú pod 27ºC.

Ventilátor

TASR

Cez zimu si naň vôbec nespomenie, ale zato cez leto si existenciu bez neho nevieme ani len predstaviť. Niet sa čo čudovať, že obchodné reťazce navyšujú počas sezóny na predajni počet ventilátorov. Ventilátory sú skvelé pomôcky, ale sú to aj veľkí žrúti elektrickej energie. Ak si už ale nedokážete pomôcť naozaj ničím a chcete mať doma chladnejší vzduch aj bez toho, aby ste museli inštalovať kvalitné stropné chladenie, odporúčame vám pred ventilátor položiť misku s kúskami ľadu. Pomocou tohto skvelého triku ochladíte miestnosť aj o niekoľko stupňov.

Zatemnené izby

http://jevara-blinds.com/en/gallery.php

Aby sa interiérový priestor neprehrieval, bude priam nevyhnutné, aby ste si zakaždým zatemňovali interiérové priestory. Nie je nutné hneď do každej miestnosti vešať tmavé dlhé závesy. Postačí, ak si zatiahnete žalúzie proti slnku, poprípade použijete rolety. Pozor však, aby ste cestou do chladničky nezakopli o stolové nohy. Ľahko sa vám môže stať nehoda, ak máte v priestore, v ktorom sa pohybujete, obmedzenú viditeľnosť.

Keď budú meteorológovia tvrdiť, že máme očakávať extrémne horúčavy, musíme počítať s tým, že aj naše domácnosti sa budú prehrievať. Ak ale chcete zabrániť veľkému prehriatiu priestorov, v žiadnom prípade nenechávajte otvorené okná, pretože tým si prakticky vpustíte horúci vzduch do interiérových priestorov. Okná po rannom vetraní zatvorte a žalúzie zatiahnite, aby sa miestnosť a ani drevené obklady neprehrievali.

TS

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Tlačové správy

Pozri viac