Infospravy.sk Infospravy.sk

VIRTUÁLNA REALITA UŽ AJ V BALETE SND!

VIRTUÁLNA REALITA UŽ AJ V BALETE SND!

Ponorte sa do sveta tanca plného vášne a pohybu vďaka 360° videu, ktoré vás absolútne strhne. Vďaka Baletu SND máte možnosť užívať si tanec spolu s interpretmi priamo na javisku. Z ktoréhokoľvek miesta na svete sa ocitnete priamo uprostred diania, ktoré vás pohltí svojou energiou.

Tvorbu 360° videa iniciovala sólistka Viola Mariner a vedenie Baletu SND ju privítalo s nadšením. Baletní umelci, ktorých máte možnosť vo videu vidieť a byť súčasťou ich choreografickej interpretácie, sú sólistka Chelsea Andrejić s prvým sólistom Andrejom Szabom a sólistka Viola Mariner s členom Baletu SND Martinom Kremlom. S vášňou k svojej profesii sa rozhodla s verejnosťou podeliť aj choreografka a členka Baletu SND Reona Sato, ktorá si za komunikačný jazyk zvolila neoklasický štýl tanca. Cieľom bolo ukázať balet so všetkým, čo k nemu patrí – dámsku techniku tanca na špičkách, úroveň súčasnej tanečnej techniky, nevynímajúc neopakovateľnú estetiku baletného scénického prejavu.

zo skúšky pred nakrúcaním videa, foto 1: Viola Mariner / foto 2: Andrej Szabo, Chelsea Andrejić, Reona Sato, Viola Mariner / Autor foto: Peter Brenkus

Kostýmy navrhla a realizovala Viola Mariner. Inšpiráciou bol pre ňu každodenný život, ktorý vníma ako nepopísaný list. Kostýmy ladila do zelených, modrých, žltých a červených odtieňov aplikovaných na bielom základe. Práve tieto farby v nej evokujú optimizmus, ktorý je nevyhnutnou súčasťou života. Farby reprezentujú vášeň ako najpozitívnejšiu emóciu. Týmto spôsobom prepája 360° video s kampaňou Zaži skutočnú vášeň, ktorá v tejto sezóne propaguje Balet SND ako moderné a kompaktné teleso.

 „Zaži vášeň 360“ je prvé 360° 3D video v rámci slovenského divadla. Video v spolupráci s Baletom SND vytvorila spoločnosť FullEye (www.fulleye.net), ktorá ako prvá v regióne strednej Európy pracuje s najvyspelejšou technológiou na profesionálnu videoprodukciu virtuálnej reality.


Tristošesťdesiatstupňové video si divák môže spustiť na rôznych zariadeniach. Cez internet na smartfóne či tablete v aplikácii Youtube či Facebook, kde otáča video ľubovoľným smerom na dotykovom displeji, alebo pohybom samotného smartfónu/tabletu v priestore vďaka zabudovanému gyroskopu v týchto zariadeniach. Na počítači si video užívateľ spúšťa na spomínaných sociálnych sieťach cez prehliadač Google Chrome a ovláda ho myšou, alebo priamo v niektorom z programov na prehrávanie 360° videa, pokiaľ má video stiahnuté/uložené v počítači. Najsilnejší zážitok však prináša virtuálna realita, ktorú divákovi zabezpečí pravé 3D – teda stereoskopický obraz cez špeciálne VR okuliare (VR headset).

Zdroj foto: FullEye

Viac informácií o projekte nájdete na: http://www.zazivasen.sk/sk/virtualna-realita-uz-aj-v-balete-snd/

TS

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Tlačové správy

Pozri viac