Infospravy.sk Infospravy.sk

Aj vy sa cítite vyčerpane? Poradíme vám, ako si opäť dobiť energiu

Aj vy sa cítite vyčerpane? Poradíme vám, ako si opäť dobiť energiu

Určite sa medzi vami nenájde nikto, kto by ráno rád vstával. Ranné vstávanie je vyčerpávajúce a deprimujúce. Keby sme mohli, určite by sme spávali až do neskorého popoludnia.

Bohužiaľ práca nás v tomto trošku obmedzuje. Ak však nebudeme chodievať do práce, nebudeme si môcť dovoliť takmer nič – ani dovolenku, ani pekné oblečenie.

Ak potrebujete získať energiu a nechcete do seba liať Robustu alebo ktorúkoľvek inú kávu, poradíme vám spôsoby, ako si opäť dobiť energiu. Uvidíte, že potom sa už vyčerpane cítiť nebudete.

https://cargocollective.com/suit7/coffee

Doprajte si viac spánku

Nezávisle od toho, či vstávate o štvrtej ráno, alebo o siedmej, ak si chcete dobiť energiu, budete sa musieť vzdať nočného vyjedania chladničky a pozerania televízie. Mali by ste sa naučiť chodievať spávať o čosi skôr, ako chodievate, pretože práve dostatok spánku vám pomôže zbaviť vás chronickej únavy a dodá vám potrebnú energiu. Viete, že nedostatok spánku spôsobuje vypadávanie vlasov? Sme vystresovaní, bez energie a preto sa ani nemôžeme čudovať, že nám začnú vypadávať vlasy. Naučte sa chodievať spávať v rovnakom čase. Je jedno, či je pondelok alebo sobota, zaľahnite do postele vždy v rovnakom čase. Svoje telo tak akoby naprogramujete na spánok.

http://www.huffingtonpost.com/lindsey-ellison/not-having-sex-with-your-_b_5118920.html

Nadýchajte sa čerstvého vzduchu

Voľný čas využite na prechádzky v prírode. Aj samotní lekári – odborníci tvrdia, že niekoľkohodinová prechádzka v prírode je najlepší liek na depresiu a únavu. Ak máte teda voľno a počasie je pekné, obujte si nízke topánky New Balance, ktoré sú najideálnejšie na jarné prechádzky v prírode a choďte si dobiť vitamín D na slniečko. Pozor ale. Dávajte si pozor na silný vietor, ktorý vás môže najmä vo vyšších nadmorských výškach nepríjemne prekvapiť a poslať rovno pod perinu s horúčkami. Prechod medzi zimou a jarou je skúškou pre imunitný systém, preto si doprajte radšej ešte teplejšie oblečenie, čiapku a šatku okolo krku.

Príjem ovocia a zeleniny

Energiu vám vie dodať aj ovocie a zelenina. Tým, že obsahujú veľké množstvo vitamínov, sú prospešné pre organizmus, čím pomáhajú udržiavať imunitný systém v tej najlepšej forme. Doprajte si denne 4-5 kusov ovocia a zeleniny a uvidíte, že sa už nebudete cítiť vyčerpane. Nielen cez leto na letnej dovolenke pri mori v Bulharsku, ale aj doma jedzte dostatok vitamínov. Príjem ovocia a zeleniny nesmiete nikdy zanedbať.

TS

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Tlačové správy

Pozri viac