Infospravy.sk Infospravy.sk

Vojaci si na Lešti precvičujú ochranu konvoja

Vojaci si na Lešti precvičujú ochranu konvoja

Profesionálni vojaci si v týchto dňoch v Centre výcviku Lešť precvičujú ochranu konvoja. Kurz, ktorý prebieha od konca januára, má zvýšiť bezpečnosť konvojov, ktoré prechádzajú cez územie Slovenska. V rámci medzinárodnej spolupráce ide o pravidelnú aktivitu, ktorú rezort obrany zabezpečuje.

Príslušníci Ozbrojených síl SR z Dopravnej roty Práporu logistiky Hlohovec, ako aj ďalších práporov trenčianskej brigády bojového zabezpečenia cvičia v náročných zimných podmienkach, pričom musia počítať s nízkymi teplotami, snehom i mrznúcim dažďom.

Pod vedením inštruktora rotmajstra Petra Toscana z Odboru výcviku a kynológie Vojenskej polície vo Vlkanovej – Hronseku cvičia vojaci ochranu konvoja na len nedávno zavedenej modernej technike. V rámci výcviku využívajú pancierové valníky Tatra 815, ale aj úplne nové opancierované Tatry Multilift, ktoré minulý mesiac odovzdal útvarom v Nemšovej minister obrany. Vedenie rezortu obrany od samého začiatku trvá na tom, že modernizácia a výcvik musia byť adekvátne vyvážené a takýto výcvik je toho výborným príkladom. Vojaci cvičia s úplne novou technikou, ktorú im rezort zabezpečil v rámci pokračujúceho procesu modernizácie.

Záver kurzu je naplánovaný na 17. februára. Jeho účastníci musia dovtedy ešte zvládnuť rôzne útoky na konvoj ako aj situáciu s nastraženou pascou.

TASR

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Tlačové správy

Pozri viac