Infospravy.sk Infospravy.sk

Úsmev, ktorý vám budú závidieť aj hollywoodske hviezdy

Úsmev, ktorý vám budú závidieť aj hollywoodske hviezdy

Nadobudli časom vaše zuby farbu, ktorá má od hollywoodskej bielej trochu ďalej, ako by ste si želali? Alebo váš úsmev odhaľuje iné nedostatky? Či už sú vaše zuby zakrivené, alebo máte medzi jednotkami medzierku, ktorú práve nepovažujete za pomyselnú korunku svojej krásy ako niektoré svetové celebrity, nezúfajte. Ani tie sa s dokonalým chrupom nerodia. Na klinike zdravia a krásy Interklinik poznáme tajomstvo ich bezchybného úsmevu.

Zlodejov krásy je viacero

Nepopulárnu žltú na zuboch nik nemá rád. Zanecháva nám ju najmä čokoláda, káva, čierny čaj či červené víno. Spolu s fajčením patria k hlavým vinníkom nášho neatraktívneho úsmevu. Vedeli ste však, že vašim žiarivým zúbkom môže uškodiť aj na prvý pohľad nevinné biele víno, pomarančový džús či ovocný čaj? Tieto nápoje obsahujú pomerne vysokú dávku kyselín, a tým pôsobia agresívne na našu sklovinu. Zuby síce priamo nefarbia, pomáhajú však farbivám z iných jedál a nápojov ľahšie do nich prenikať. Ďalšou zaujímavosťou je, že vašim zúbkom škodí aj plaváreň. Zlodejom žiarivej bielej z vášho úsmevu je totiž aj výrazne chlórovaná voda. Okrem nepeknej žltej farby býva však častou príčinou nespokojnosti aj tvar samotných zubov či medzierka medzi nimi.

http://www.interklinik.sk/

Zázračné šupinky

Našťastie technický pokrok neobchádza ani dentistov.  Na získanie dokonalého úsmevu už nemusíte trpieť v zubárskom kresle, ani po opustení ordinácie čeliť nepríjemným pohľadom ďalších čakajúcich za vaše bolestné stonanie. Zákroky sú dnes menej bolestivé, rýchlejšie a hlavne efektné. Jedným zo zázrakov súčasnej estetickej stomatológie sú aj porcelánové fazety.

„Fazety sú podobné ‚šupinkám‘ a nalepujú sa na vonkajšie plôšky zubov. Výsledkom je absolútne dokonalý chrup. Fazety totiž esteticky upravia zuby do ideálneho tvaru, farby a postavenia, dokonca môžu byť použité aj na prekrytie medzery medzi zubami. Na ich výrobu sa používajú keramické materiály, ktoré dokonale esteticky nahrádzajú zubnú sklovinu. Ak už rovno rozmýšľate aj nad farbou vašich nových fazetiek, najlepšie je ladiť ich k očným bielkam. Tak budú pôsobiť krásne bielo, no stále prirodzene,“ prezradila MUDr. Silvia Brockman.

Ak ste tak trošku bojazliví a zubárom sa snažíte na míle vyhýbať, fazetkovania sa rozhodne báť nemusíte. Žiadne trhanie či vŕtanie vás nečaká. Zubár vám len jemne zbrúsi predné časti zubov a na ne nasadí keramické fazety. Tvar, farbu či veľkosť si určíte sami, podľa toho, po čom vaše srdce túži. Dôležité však je, aby sa fazety nasadili na zdravé zuby, a tak váš chrup pred zákrokom prejde dôkladnou kontrolou.

http://www.interklinik.sk/

Hollywoodsky úsmev neohrozia žiadne kazy

Ak už teda konečne máte  „hollywoodsky úsmev“, asi ste si všimli, že vaše zuby sú trochu citlivé a jedlo sa hryzie tiež o čosi ťažšie.  Po zákroku by ste sa mali na krátky čas vyhýbať horúcim alebo veľmi studeným nápojom. Treba obmedziť tiež pitie kávy, čaju či červeného vína, pretože ich konzumáciou by sa fazety mohli vážne poškodiť. Nové zúbky vám vydržia minimálne desať rokov a budú navyše chránené, pretože pod fazetkou nevznikne kaz.

Ak aj vy tužíte po bezchybnom úsmeve, využite možnosť bezplatnej konzultácie. OBJEDNAJTE SA NA RECEPCII STOMATOLÓGIE INTERKLINIK:  421 2 6823 0930. Viac informácií nájdete na: goo.gl/4b0VuG

Zdroj: Interklinik

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Tlačové správy

Pozri viac