Infospravy.sk Infospravy.sk

Ribéry: Griezmann ešte nie je svetová trieda

Ribéry: Griezmann ešte nie je svetová trieda

Najlepší strelec Euro 2016 Antoine Griezmann by podľa mnohých mohol zamiešať karty v ankete Zlatá lopta. Nemyslí si to však jeho krajan Franck Ribéry, podľa ktorého musí útočník Atlética Madrid podávať konzistentnejšie výkony, aby sa stal najlepším hráčom na svete.

TASR

Dvadsaťpäťročný Griezmann si dobré meno budoval postupne už v Reale Sociedad, kde odštartoval svoju profesionálnu kariéru. V lete 2014 sa presunul do Atlética a tento klub mu sadol ako uliaty. Pod vedením trénera Simeoneho neustále napreduje, čo dokázal aj na európskom šampionáte v rodnej krajine. Francúzi sa predovšetkým vďaka jeho gólom dostali až do finále turnaja, kde nestačili na Portugalčanov.

Ani tento fakt však podľa Ribéryho nie je dostatočný na to, aby mohol byť Griezmann považovaný za svetového futbalistu.

„V minulej sezóne odviedol kus dobrej roboty. No ak chcete byť svetový futbalista, musíte podávať kvalitné výkony pravidelne. Ľudia sa neraz nechajú uniesť a po niekoľkých dobrých výkonoch vyhlásia, že daný hráč by si zaslúžil Zlatú loptu. Nesúhlasím s tým. Podľa mňa nestačí, že hráč na jeden rok zahviezdi,“ zamyslel sa Ribéry, ktorý bol v minulosti tiež veľmi blízko k zisku Zlatej lopty. V roku 2013 však napokon odborná verejnosť uprednostnila superhviezdy Cristiana Ronalda a Messiho, čo francúzsky krídelník znášal pomerne ťažko.

„Podľa môjho názoru musíte hrať dobre desať, dvanásť či pätnásť rokov, aby ste sa zaradili medzi najlepších hráčov na svete. Dokážte to a potom vám zagratulujem,“ dodáva 33-ročný ofenzívny záložník mníchovského Bayernu a na záver ešte poznamenáva: „Možno, že ja som z hry vypadol kvôli zraneniam na nejakých deväť mesiacov, no napriek tomu hrám na najvyššej úrovni už viac než desať rokov.“

Zdroj: goal.com, profutbal.sk

ef

Najnovšie z kategórie: Futbal

Pozri viac

Odporúčame