Infospravy.sk Infospravy.sk

Bratislava sa rozlúči s letom veľkou kultúrnou fiestou už túto nedeľu

Bratislava sa rozlúči s letom veľkou kultúrnou fiestou už túto nedeľu

Bratislava 7. septembra 2016 – Rozlúčka s letom ako má byť. Presne taká bude kultúrna rozlúčka na záver leta, ktorú pre svojich obyvateľov pripravilo mesto Bratislava v spolupráci s mestskou organizáciou Bratislavské kultúrne a informačné stredisko. V nedeľu 11. septembra budú Štúrova ulica a Starý most od 14:00 h do 22:00 h vyhradené len pre zábavu. A na svoje si prídu všetci – dospelí, mládež aj rodiny s deťmi.

TS

 

„Leto sa pomaly končí, a preto sa s ním chceme adekvátne rozlúčiť. Tento rok sme pripravili novinku v podobe kultúrneho podujatia priamo v centre mesta. Bol by som rád, keby sa z tohto podujatia stala každoročná tradícia,“ vysvetlil primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. Ako zároveň doplnil: „Na Štúrovej ulici, Šafárikovom námestí a Starom moste to bude túto septembrovú nedeľu žiť pouličnými atrakciami, divadelnými, hudobnými vystúpeniami, športovými exhibíciami, tvorivými dielňami, hrami a súťažami pre deti. Ja osobne sa teším aj na jazdu na historickej drezine, čo bude tým pravým adrenalínovým zážitkom. Program sme koncipovali pre všetky vekové kategórie.“

 

Pre návštevníkov tohto veľkolepého podujatia sú pripravené vystúpenia DJ-ov, cirkusové atrakcie, exhibície bikerov a parkouristov. Súčasťou bohatého programu budú aj tanečné a hudobné workshopy. Na tvorivých dielňach sa budú môcť návštevníci venovať výrobe originálnych odliatkov či pečiatok Bratislavy, kvetinových čeleniek či originálnych tričiek. A to nie je zďaleka všetko. Pre deti sú zase pripravené cirkusové workshopy, rôzne súťaže a hry. Ďalšou atrakciou bude chodenie na chodúľoch. Pre dospelých budú pripravené adrenalínové jazdy na historickej drezine na Starom moste, pre deti príde aj kúzelník. O hudobné spestrenie večerného programu sa postarajú headlineri ako Hidden Road a S Hudbou Vesmírnou, Celeste Buckingham či Peter Bič Project.

 

Kvôli zabezpečeniu bezpečnosti návštevníkov podujatia a za účelom vytvorenia potrebných podmienok na priebeh samotného podujatia bude počas celej nedele vylúčená premávka električiek z a do Petržalky. Dopravné spojenie budú zabezpečovať náhradné autobusy označené ako „X“.

 

Všetky podrobnejšie informácie nájdete nižšie.

 

PROGRAM

 

Hlavné pódium:

14:00 – 17:30                        

 

DJ Gogo        

Campana Batucada – bubnová show                                   

18:00 – 21.00            

Hidden Road a S Hudbou Vesmírnou                                

Celeste Buckingham & King Shaolin                                  

Peter Bič Project

DJ Gogo

 

Chillout zóna:

14:00 – 15:00            

Natália Hatalová s kapelou                           

DJ Gabo

 

Workshopy, exhibície, pouličné atrakcie:

14:00 – 17:30            

 

14:00 Divadlo SpozaVoza – Ružová rozprávka

14:40 Braňo Jobus číta rozprávky a spieva deťom

16:00 Divadlo ZkuFraVon – Príbehy z maringotky

17:30 Pánko – hudobná skupina pre deti

 

Tvorivé dielne:

14:00 – 19:00                        

Výroba originálnych odliatkov, modelov a pečiatok mesta Bratislavy

Výroba kvetín, kvetinových čeleniek, brošní, sprejovanie

Výroba tričiek

Hudobné, tanečné a cirkusové workshopy nielen pre deti

Tvorivé dielničky pre najmenších Bratislavčanov

Súťaže a hry, chodenie na chodúľoch, kúzelník a ďalšie  


Športové exhibície:

14:00 – 18:00            

Le Parkour, Bike show, Unicycle show 

 

Malé klasické scény:

14:00 – 18:00                        

Saxophone Syncopators                               

Jakab a Matejčík – flauta, harfa                                           

Anima Quartet                                  

The Ladies Ensemble                                               

La Jana & Her Cats

 

Starý most:

14:00 – 18:00            

DJ Mathew Sax                                

Tvorivé dielne a maľovanie na tvár

Chris Ellys, Matúš Ferko      

Spoločenské hry iHRYsko

 

14:00 – 18:00

Jazda na historickej drezine

 

 

 

ORGANIZÁCIA DOPRAVY - krátkodobá výluka električiek  do Petržalky

 

V súvislosti s podujatím „Rozlúčka s letom“ na Štúrovej ulici a Starom moste v nedeľu 11. septembra nebudú počas celého dňa premávať električky liniekč. 1 a 3 do Petržalky.

 

Električky liniek č. 1, 3, 4, 8 budú premávať po zmenených trasách a náhradnú dopravu do Petržalky zabezpečia autobusy linky X. 

 

Linka č. 1 v centre mesta od zastávky „Poštová-Martinus“ (Obchodná ul.) pokračuje už s označením linky č. 3 cez Námestie SNP, od zastávky „Kamenné námestie“ (Špitálska ul.) premáva do Rače.
Linka č. 3 z Rače po zastávku „Kamenné námestie“ (Špitálska ul.) bez zmeny trasy. Ďalej už s označením linky č. 1 cez Námestie SNP a ďalej na Hlavnú stanicu.
Linka č. 4 medzi zastávkami „Mariánska/Kamenné námestie“ (Špitálska ul.) a „Park kultúry“ (Nábr. arm. gen. L. Svobodu) cez Námestie SNP, Kapucínsku, Tunel. 
Linka č. 8 v centre mesta od zastávky „Poštová-Martinus“ (Obchodná ul.) cez Kapucínsku, Tunel, Nábrežie arm. gen. L. Svobodu, Most SNP. Od zastávky „Most SNP“ späť do Ružinova cez Tunel, t. j. totožnou presmerovanou trasou.

 

Náhradná doprava – Linka „X“
Linka X z Vyšehradskej ul. bude premávať po zastávku „Farského“ (Bosákova ul.) po trase linky č. 95, ďalej k Nemocnici sv. Michala cez Most Apollo, Košickú, Mlynské nivy, Ul. 29. augusta, Cintorínsku (výstupište/nástupište liniek 202, 205), kde je možný prestup k električkám na Špitálskej ul. 


Na obchádzkovej trase budú obslúžené zastávky: „Most Apollo,“ „Prístavná,“ „Svätoplukova,“ „Autobusová stanica,“ „Cintorínska“ a „Nemocnica sv. Michala“ (výstupište/nástupište). 

 

V smere do Petržalky budú obslúžené zastávky: „Ul. 29. augusta,“ „Autobusová stanica,“ „Košická“ a „Most Apollo“. Od zastávky „Farského“ (Jantárová cesta) ďalej na Vyšehradskú po trase linky 95. Počas trvania dopravných obmedzení nebude obsluhovaná zastávka „Muchovo námestie“.Zdroj: TS

mc

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Tlačové správy

Pozri viac