Infospravy.sk Infospravy.sk

Zranená korytnačka ako prvá na svete dostala nový pancier, ktorý vytlačila 3D tlačiareň!

Zranená korytnačka ako prvá na svete dostala nový pancier, ktorý vytlačila 3D tlačiareň!

http://www.boredpanda.com/tortoise-3d-printed-shell-freddy/
Nielen ľudia, ale aj sama príroda je občas k zvieratám poriadne krutá. Korytnačka menom Freddy prišla o svoj pancier pri prírodnom požiari. Bez panciera sa existovať nedá, preto boli jej šance na prežitie mizivé. V tomto prípade však pomohol zachrániť život práve človek a výdobytok modernej doby. 

Šikovní chirurgovia, ktorí si hovoria aj The Animal Avengers, korytnačku našli a zachránili jej život naozaj unikátnym spôsobom. Korytnačka Freddy nielen, že prežila a uzdravila sa, ale dnes je majiteľkou prvého korytnačieho panciera na svete, ktorý pochádza z 3D tlačiarne.

“Freddy bol prvým tvorom, ktorému sme ako skupina pomohli,” prezradil dizajnér Cicero Moraes. Pancier najprv presne navrhli v počítačovom programe. Všetko muselo sedieť dokonale. Potom ho zubný chirurg Paulo Miamoto vďaka 3D tlačiarni vytlačil. 

http://www.boredpanda.com/tortoise-3d-printed-shell-freddy/http://www.boredpanda.com/tortoise-3d-printed-shell-freddy/http://www.boredpanda.com/tortoise-3d-printed-shell-freddy/http://www.boredpanda.com/tortoise-3d-printed-shell-freddy/http://www.boredpanda.com/tortoise-3d-printed-shell-freddy/

http://www.boredpanda.com/tortoise-3d-printed-shell-freddy/


Zdroj: boredpanda.com

mc

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac