Infospravy.sk Infospravy.sk

Dážď a povodne - realita dneška

Dážď a povodne - realita dneška

Silné dažde, zvyšujúce sa hladiny riek, hroziace povodne, zaplavené cesty - taký je piatok 12.9. najmä na západe Slovenska.

Podľa informácií Operačného strediska Krajského riaditeľstva HaZZ v Bratislave mali dnes bratislavskí hasiči v súvislosti s intenzívnymi zrážkami dosiaľ jeden výjazd v mestskej časti Dúbravka, kde rozvodnený potok hrozil vytopením rodinného domu.

Situácia na rozhraní Lamača a Záhorskej Bystrice je pokojná. Jeden z obyvateľov rodinného domu v časti Plánky, v katastrálnej časti Záhorskej Bystrice, ktorá je v tesnom, bezprostrednom susedstve s Lamačom, má zatopený dvor, zaplavila mu ho voda z blízkeho potoka. Starosta Lamača Peter Šramko tvrdí, že mestská časť zatopená nie je, "Nevyhlasujem žiadny stupeň povodňovej aktivity," povedal o aktuálnej situácii pre TASR. Podľa prednostu Karlovej Vsi Rastislava Velčeka monitorujú situáciu na Devínskej ceste, kde došlo 3. septembra k zosuvu pôdy. "V Záhorskej Bystrici sú v pohotovosti členovia Dobrovoľného hasičského zboru, žiadnu mimoriadnu situáciu však neriešia," uviedol pre TASR starosta mestskej časti Bratislava-Záhorská Bystrica Jozef Krúpa.

Hasiči monitorujú situáciu na Záhorí, kde najkomplikovanejšia situácia vznikla na ceste medzi Sološnicou a Plaveckým Podhradím. Voda tu naplavila na cestu blato, preto hasiči vyzývajú vodičov v tomto úseku k zvýšenej opatrnosti. Podobná situácia sa vyskytla aj v úseku cesty Pernek - Jabloňové.


Pod dohľadom hasičov je aj okres Pezinok, najmä oblasti v okolí podhorských obcí Píla, Častá až po Horné Orešany v Trnavskom okrese. Práve pre okresy Pezinok a Trnava vydal SHMÚ povodňovú výstrahu 3. stupňa.

Vzhľadom na väčšie množstvo stečenej vody z polí v dôsledku dažďa na ceste I/51 medzi obcami Boleráz a Šelpice pri Trnave a ceste II/513 medzi Hlohovcom a Kľačanmi polícia žiada vodičov, aby zvýšili opatrnosť a prispôsobili vedenie vozidiel stavu a povahe vozovky a podieľali sa tak na plynulosti v cestnej premávke.
Informovala o tom TASR vedúca zmeny operačného strediska Krajského riaditeľstva Policajného zboru SR v Trnava Klaudia Ižoldová.

Viac na: Aktuálne informácie - výstrahy - SHMÚ

Najnovšie z kategórie: Slovensko

Pozri viac

Odporúčame